«Зелені» питання і кваліфіковані відповіді від спеціалістів КП «Одесазелентрест»

ЗЕЛЕНІ ЛЕГЕНІ ОДЕЩИНИ

Кам’яна суміш на вулицях міста - для чого?  

Пристовбурні лунки були покриті водопроникною едалітовою сумішшю для покращення естетичного стану міста і зменшення шкоди деревам в результаті паркування транспорту біля них. Покриття лунок можливе щебенем відповідних фракцій вже дорослих дерев при умові проникнення в прикореневу систему опадів та вологи.  Пристовбурні лунки дерев і кущів  на вулицях згідно Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах України (п. 9, 16)  слід утримувати без буряну і в розпушеному стані. За достатнього живлення і водного режиму в них можна висівати газонні трави або висаджувати квіти. 

Чому заборонено побілку стовбурів дерев вапном? 

Білити вапном можна тільки молоді  плодові дерева, які ростуть в садах, у яких ще не сформувалась тверда кора, для того щоб навесні не  утворювались сонячні опіки. Декоративні і дикоростучі дерева взагалі білити не потрібно. Через кору проходить газообмін. Тому вона повинна бути проникною. Побілка знижує проникність кори, через що речовини гірше переміщуються із крони дерева в коріння, від чого корені відмирають раніше свого часу. Побілка порушує природну структуру кори та її кислотність – кора розрихлюється й руйнується, що знижує стійкість дерева.  Правилами утримання зелених насаджень в населених пунктах України  (п. 9, 17 ) забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми. 

Що робиться для боротьби з мінуючою міллю? 

Для боротьби з мінуючою міллю каштанів на території міста Одеса підприємство  ТОВ « Фірма СОВТЕХСЕРВІС» проводить лікування каштанів шляхом ін’єкцій в стовбури дерев. В 2017-2018 роках оброблялися каштани на вулицях Розумовського, Єкатерининській, Корольова, Космонавтів, 25, Чапаєвської дивізії, зелени зони бульвару Жванецького та « Старої Одеси». Всього було оброблено 999 каштанів. В поточному році обробкою було охоплено 687 каштанів на  вулиці Буніна, Кінна, І.Рабіна, генерала  Петрова, Люстдорфська дорога, 411 батарея. Зменшення кількості пов’язано з проведенням експериментальних робіт по боротьбі з платановою кружевницею та американським метеликом на шовковицях.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті