Голландські каякери та румунський катер

В Ізмаїльському загоні на постійній основі проводяться заходи із вдосконалення професійної підготовки військовослужбовців строкової служби. Окрім теорії, за неповних два місяці служби на кордоні вони навчились ефективно використовувати сучасні прилади охорони державного кордону. Прикладом цього стало затримання румунського катера на річці Дунай поблизу села Стара Некрасівка Ізмаїльського району. За інформацією прес-служби Ізмальського прикордонного загону, рух румунського моторного човна в українських водах виявив військовослужбовець строкової служби, використовуючи прилад нічного бачення. На сигнали про зупинку порушник не реагував, а зрозумівши, що його виявили українські охоронці кордону, вдався до втечі. Однак після двокілометрового переслідування порушник був затриманий.  Громадянин Румунії пояснив, що начебто не зорієнтувався та випадково зайшов в українську частину річки Дунай, хоча його судно обладнано навігаційним приладом.

За порушення державного кордону на іноземця складено процесуальні документи, а катер вилучено до рішення суду. 

За пильність під час несення служби з охорони державного кордону України військовослужбовця строкової служби підвищать у військовому званні, а його батькам буде надіслано лист подяки. 

Біля Рені прикордонники затримали двох голландських каякерів, які «завітали» до міста попити кави.

Інформацію про те, що до українського берега річки Дунай причалив каяк з двома невідомими, прикордонники отримали від місцевих жителів. На перевірку цієї інформації негайно був відправлений прикордонний наряд, який виявив каякерів поблизу Ренійського морського порту.

Як повідомив помічник начальника загону – начальник прес-служби Ізмаїльського прикордонного загону підполковник Ігор Перегняк, порушниками державного кордону України виявились двоє громадян Королівства Нідерланди. Прикордонникам вони пояснили, що вийшли із Румунії та вирішили причалити до найближчого берега, аби попити кави. А про те, що це українське місто Рені і вони вже не в країнах Євросоюзу, вони нібито й не знали.

За дане правопорушення іноземців було притягнуто до адміністративної відповідальності та передано румунській стороні.

Выпуск: 

Схожі статті