Щедрість багатогранного таланту

У літературній вітальні Одеської національної наукової бібліотеки відбулася урочиста зустріч на тему «Щедрість багатогранного таланту В.Г. Рутківського» за участю Володимира Гри­­го­ровича Рутківського – відо­мого українського пись­­менника, лауреата Націо­­нальної премії України імені Тараса Шевченка, премії імені Лесі Українки, літературної премії імені Миколи Трублаїні, премії «Книга року ВВС».

Сьогодні складно уявити сучасну українську дитячу літературу без його захоплюючих творів. Легендарна пригодницька трилогія – «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен» – принесла Володимиру Григоровичу широке визнання. Нині виходить у світовий прокат український пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава», знятий за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Впродовж багатьох років поспіль бібліотека плідно співпрацює з Володимиром Рутківським. Його романи для дітей – завжди в активі читацького попиту не лише серед користувачів ОННБ, але й серед широкого загалу вітчизняних і зарубіжних читачів. 

Відкрила захід Ірина Бірюкова, заступниця генерального директора бібліотеки. Вона урочисто привітала письменника від імені колективу, а також передала грамоту «За джур і потерчат та за живу воду української дитячої літератури», якою львівський Форум видавців вшановує внесок В.Г. Рутківського у розвиток української дитячої літератури. 

Голова Одеської обласної організації НСПУ, доцент кафедри загального та слов’янського мово­знавства ОНУ імені І.І. Мечникова, письменник Сергій Дмитрієв у своєму виступі високо оцінив творчість Володимира Рутківського, яка є прикладом для письменників-початківців. Саме твори В. Рут­ківського, на думку С. Дми­трієва, допомагають юним читачам розуміти життєві цінності та пізнавати історію України.

Привітала майстра слова і письменниця Інна Іщук. У своє­му виступі вона, перемож­ни­ця V Міжнародного конкурсу на найкращий твір для дітей «Кор­нейчуковська премія», розповіла про вагомий внесок Володимира Григоровича у справу популяризації сучасної дитячої літератури, зокрема про досвід співпраці в рамках об’єднання дитячих письменників Одеси.

Володимир Рутківський поділився спогадами про свої юні роки, адже на цьому ж місті, в ротонді великої читальної зали бібліотеки, зустрічався з шанувальниками свого таланту видатний одеський письменник Іван Рядченко, а навпроти нього серед слухачів сидів захоплений Володимир Григорович Рутківський. А сьо­годні вже він сам має нагоду представляти свої твори шанувальникам, друзям, читачам у стінах найбільшої книгозбірні півдня України. Свого часу Володимир Григорович плідно працював у газеті «Одеські вісті». Його публікації на різні теми викликали численні відгуки читачів. У ту пору він друкував талановиті вірші, почав роботу над першою книгою пригодницької трилогії «Джури козака Швайки».

У рамках заходу було представлено книжково-ілюстративну експозицію «Щедрість багатогранного таланту В.Г. Рутківського» – видання із фонду ОННБ, які висвітлюють життєвий і творчий шлях відомого українського письменника, а також електронну презентацію, що її можна переглянути на офіційному сайті ОННБ за посиланням ]]>http://odnb.odessa.ua/view_post.php?id=1665]]>

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті