Для відновлення собору знадобляться роки

26 січня 2012-го… Понад рік минуло від того трагічного дня, ко­ли вогонь знищив купол Спасо-Преображенського собору у Болграді. Горю, яке на якийсь час згуртувало людей, співчували в усьому світі, передаючи слова підтримки і свої пожертвування на відновлення бессарабської святині. 

У перші ж дні жителі Болграда прийшли розчищати храм від попелища, і вже незабаром у лівому, найбільш уцілілому, боковому вівтарі храму розпочалися служби. Ідуть вони і досі.

Про те, як минув цей непростий рік після трагедії, нам розповів благочинний храмів Болградського округу Одеської єпархії протоієрей Василь Шкимбов.

– Трагедія зачепила серця багатьох людей не тільки у нашому районі, але й за його межами, – сказав настоятель. – Люди відгукнулися, кожен вносив посильну частку, щоб храм відродився, щоб відтворити собор у його красі. За 2012 рік нам вдалося зробити для цього дуже багато. Уже цілком завершено зовнішні роботи – установлено новий купол, відремонтовано світловий барабан, стіни, дах, змонтовано великі металопластикові вікна. Усі роботи завершили до холодів, як і обіцяв наш основний спонсор Ігор Іванович Плохой, який взяв на себе основний фінансовий тягар у цій справі. Поки що на зимовий період подальші роботи призупинено.

– Що планується робити далі?

– За кошти, що назбиралися на церковному рахунку, ми плануємо виготовити проект енергопостачання, охоронної та протипожежної сигналізації. Недешева справа, але без цього аж ніяк не можна. Коли потеплішає, продовжуватимемо внутрішні роботи. Треба відтворити підкупольник, нанести перший рисунок, який був раніше. На щастя, він перезнятий на кальку, отож ми точно відтворимо все, як було. Також у нас є фотофіксація всіх ікон, усіх малюнків, орнаментів. Ми запаслися ними уже давно, коли готувалися до реставрації. Внутрішній розпис, швидше за все, виконуватимуть досвідчені реставратори з Одеси. Для того, щоб відновити внутрішнє оздоблення храму, потрібні будуть дуже великі гроші, набагато більші, ніж витрачено на відновлення купола. 

– Скільки грошей сьогодні накопичено на доброчинному рахунку?

– Майже 762 тисячі гривень. Переважно ці гроші надходили у перші місяці після пожежі. Сьогодні практично рахунок не поповнюється.

Я хочу подякувати тим людям, які вже пожертвували і зараз, приходячи до храму, жертвують. Для того, щоб упорядкувати внутрішній простір площу собору, гадаю, буде потрібно ще два-три роки. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті