Нам Україну храни!

Вчора віряни вшановували пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира та відзначали День хрещення Київської Руси-України – свято, запроваджене Указом Президента України № 668/2008 від 25 липня 2008 року. У документі сказано, що ініціаторами святкування були, зокрема, Українські православні церк­ви Київського та Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква. Це свято мало б стати ще одним чинником об’єднання українського православ’я в єдину помісну церк­ву. «Володимир Великий 1029 років тому ухвалив доленосне рішення – охрестити Русь-Україну. Він прийняв християнську віру від Константинопольської Церкви, яка для нас і понині є Церквою-Матір’ю. Саме від неї ми очікуємо визнання автокефалії української Церкви – рівної до інших помісних православних церков. І, зрозуміло, духовно та адміністративно незалежної від Москви, від країни-агресора. Вибір християнської віри князем Володимиром був і європейським вибором», – написав учора вранці в соцмережі «Фейсбук» Президент України Петро Порошенко.

На жаль, події останніх років перевели природне питання створення єдиної української помісної церкви у політичну площину. Навіть хресну ходу до пам’ятника Володимиру Великому церкви проводять нарізно: УПЦ КП – в день святого рівноапостольного князя Володимира, а УПЦ МП – напередодні. І це мовчазне протистояння церков пригнічує вірян, навіть сіє розбрат між ними, замість того, щоб об’єднувати їх у тяжкий час опору України навалі агресора.

У давні часи, на межі Х і ХІ сто­літь, зусиллями Володимира Великого було закладено міцне підґрунтя української державності. У першій письмовій згадці про хрещення Руси – «Слові про закон і благодать» – митрополит Іларіон наполягає, що саме Володимир вивів Русь «із мороку й темряви». Але не лише сам князь «возгоре духом», а й «не було жодного, хто противився благочесному його наказу», – свідчить Іларіон. І саме ця єдність наших пращурів створила рівноправну суб’єктність Київської Руси-України у світовій християнській родині.

День хрещення нашої Вітчизни – не тільки релігійне свято. Це символічна дата – саме зараз, коли імперія, конаючи, намагається потягти за собою в небуття всіх, хто поруч. Намагаючись придушити незалежність України, гідна правонаступниця «країни рад» вдається до найпідступніших методів пропаганди. За словами Патріарха всієї Руси-України Філарета, агресор розуміє, що зброєю він нас не візьме. В той же час ворог не втрачає надії на перемогу над Україною. Він сподівається розсварити нас усереди­ні країни, і треба мати світлий розум, щоб усвідомити, що ми робимо і кому служимо, коли протистоїмо один проти одного, партія проти партії.

Українська держава, що чудесною спадщиною від Володимира Великого, від гетьманів та просвітителів, через кров і жертви предків і сучасників дісталася нам, є найвищою цінністю. І в День хрещення Київської Руси-України хочеться побажати всім нам єдності, сили та наснаги в боротьбі за мирний розквіт нашої Вітчизни. 

Рубрика: 
Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті