Собор – у риштованні

Як ми вже повідомляли, на Спасо-Преображенський собор, що постраждав від пожежі в лютому минулого року, піднято новий купол. Нині починаються внутрішні роботи, про що ми попросили розповісти благочинного Болградського округу протоієрея Василя Шкимбова.

– Ми почали витрачати кошти з нашого доброчинного рахунку, на який надходили гроші від людей з усіх куточків світу, – говорить благочинний. – Насамперед ми закупили нове риштовання та інші будівельні матеріали для підготовки до внутрішніх робіт у соборі. Ми витратили на це близько 342 тисяч гривень, на рахунку залишилося трохи більше 420 тисяч. Хтось запитує, чи не простіше було орендувати названі конструкції? Ми вже двічі на практиці відчули, що таке оренда. Це дуже дорого. Ми з фахівцями порахували і дійшли висновку: набагато вигідніше купити риштовання, ніж його орендувати. До того ж ці конструкції завжди будуть потрібні й у соборі, і в храмах наших сіл, де також провадяться й будуть провадитися різні роботи з будівництва, розпису, реставрації.

– Судячи з усього, у соборі інтенсивно працюють. Що сьогодні робиться усередині?

– Нині встановлюють риштовання. Найближчим часом робітники почнуть монтувати підкупольник, який потім будуть розписувати художники, майстри. Вони теж беруть участь у складанні конструкції риштовання, щоб зробити все так, як їм зручно. Роботи попереду значні, трудомісткі, що потребує великого досвіду і майстерності. Кожен крок ми узгодили з управлінням охорони об'єктів культурної спадщини облдержадміністрації, є всі необхідні документи, дозволи.

– Чи надходять далі на доброчинний рахунок гроші?

– Якщо раніше ми брали роздруківку щодня, то зараз – раз на місяць, надходжень дуже мало. Але нещодавно прийшла добра звістка: під час свого візиту до України віце-президент Республіки Болгарія Маргарита Попова повідомила, що на Посольство Болгарії в Україні перераховано перший транш у розмірі 25 тисяч євро, ці кошти найближчими днями надійдуть на розрахунковий рахунок Спасо-Преображенського собору.

Що ж, будемо сподіватися, що у меценатів і всіх небайдужих людей відкриється «друге дихання» – і разом ми відродимо Бессарабську святиню. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті