Капітан олімпійської гавані

У плеяді спортивних знаменитостей – заслужений тренер України з веслування на байдарках і каное Олексій Калинович Голубов і його учень, срібний призер чемпіонату Європи, майстер спорту міжнародного класу Микола Кремер, нині – старший тренер збірної команди Одеської області.

Із численної когорти веслярів, за 30 років копіткої роботи вихованої Калиновичем (так із любов’ю називають його спортсмени), семеро захищали честь України на чемпіонатах Європи та світу, де здобули шість медалей різного достоїнства.

…Коли 1974 року в місті рибалок відкрили відділення веслування – як філію Кілійської ДЮСШ,  п'ятнадцятирічний хлопець Олексій Голубов, що жив на Білгородському каналі, просто біля води, з головою занурився у тренування. За неповні три роки він став кандидатом у майстри спорту, неодноразово перемагав на першостях Одеської області, а 1977 року став фіналістом спартакіади школярів. 

У студентстві його горизонти розширилися: 1979 року Олексій Голубов піднявся на найвищий щабель п'єдесталу в міжнародній Тульчинській регаті в Румунії. 

По закінченні Ізмаїльського педінституту О. Голубов за розподілом виїхав разом із дружиною, теж учителем, до Кодимського району, а за два роки багатонадійний фахівець був запрошений обласним спортивним товариством «Колос» на посаду тренера до Овідіополя. Але через рік родина повернулася додому, до Вилкового. 

У рідному місті тренер-ентузіаст допоміг втілити в життя мрію багатьох вилківських дітлахів: у 1991 році в місті на воді відкрили ДЮСШ, беззмінною директоркою якої стала дружина – Марія Федорівна Голубова. З моменту відкриття Вилківської ДЮСШ і донині відділення веслування на байдарках і каное посідає перше місце в нашій області. 

…2014 рік, чемпіонат України в Ковелі: у перегонах на воді беруть участь 540 найкращих веслярів із 24 областей України. У завзятій боротьбі на дистанціях 500 і 1000 метрів на байдарці-четвірці екіпаж Вилківської ДЮСШ здобуває бронзові медалі. Дев'ятикласники Сергій Гоцай, Дмитро Дарчук, Микита Кірсанов, Віталій Оркуша не підвели свого тренера! Із цих же перегонів юніорів Юрій Галкін, що виступив на дистанції 500 метрів, їде додому зі срібною медаллю!

…Недавно в родині Голубових відбулася неординарна подія: у сина Олександра і дочки Марії народилися сини. Олексій Калинович безмірно щасливий появі двох онуків – до свого ювілею. Мине зовсім небагато часу, і, безсумнівно, на воду Білгородського каналу вийде третє покоління Голубових. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті