Запрошує оновлений меморіал

Виставка «Батарея з легенди» відкрилася в дні святкування 70-річчя Великої Перемоги на Меморіалі героїчної оборони Одеси (411-ї батареї), знаменуючи сорокаліття його створення.

Під час оборони Одеси 411-та берегова батарея, розташована в районі Дачі Ковалевського, надавала потужну вогневу підтримку частинам свого сектору. Більше того, далекобійність корабельних гармат дозволяла завдавати масованих випереджаючих ударів по скупченнях ворога на залізничних станціях Кароліно-Бугаз і Затока.

– Створення 1975 року меморіалу на місці батареї, знищеної її бійцями під час евакуації військ із обложеної Одеси, – це реалізація давнього задуму, який народився ще 1945 року, коли перемога була близька. Сьогодні цей комплекс за підтримки обласної та міської влади постає перед відвідувачами в оновленому вигляді, – говорить заступник директора Одеського історико-краєзнавчого музею Юрій Слюсар.

Ось уже чотири десятки років на меморіалі триває просвітницька діяльність, здійснюється збирання військових реліквій. Із середини 1980-х музей просто неба перетворився на відомий центр військово-патріотичного виховання. Його працівники доклали чимало зусиль для поповнення експозиції, облаштування прилеглої території, демонстрації зразків військової техніки. Кульмінаційним моментом стала реставрація 2-го артилерійського дворика, зі встановленням автентичної 180-міліметрової баштової гармати. Своє 40-ліття меморіал зустрічає з оновленою експозицією, упорядкованою територією, масштабними планами на майбутнє. Про подвиг артилеристів 411-ї батареї, її будівництво та етапи розвитку розповідає щойно відкрита виставка «Батарея з легенди». Вона дає змогу побачити унікальні фотографії, документи, особисті речі артилеристів, фрагменти й макети військових споруд, механізмів і бойової техніки.

До присутніх на відкритті виставки ветеранів звернулася начальник відділу управління культури і туризму, національностей і релігій Одеської обласної державної адміністрації Ольга Тарасова:

– Я хочу привітати вас із 70-ю річницею Великої Перемоги. У ці дні ми згадуємо тих, хто пройшов усю війну. Ми згадуємо тих, хто загинув на фронтах, у концтаборах, під бомбуваннями, згадуємо вбитих мирних жителів. Майже в кожній родині хтось воював на фронтах – діди, прадіди. Багато хто не повернувся, хтось передчасно помер від поранень. Я хочу подякувати ветеранам, які своїм прикладом, своїми оповідями виховують молоде покоління, передають свій досвід.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті