А королем був млинець

Масштабні народні гуляння пройшли в центрі села. Звучала музика, лунали пісні у виконанні самодіяльних колективів з сіл Дубинове, Слюсареве, Полянецьке, Кам’яне, Байбузівка, Капустянка, Йосипівка, Гетьманівка, районного Будинку культури та господарів свята. Свої артистичні вміння продемонстрували також танцювальні колективи з багатьох куточків району.

Незважаючи на досить прохолодну погоду, веселощів було вдосталь. Організатори та учасники танцювали, співали та пригощали власноруч виготовленими смаколиками. Докладали максимум зусиль, аби гуляння пройшло весело та цікаво. Вразили гарно оформлені столи, королем яких, звісно, був млинець, різний за розміром, смаком та кольором! 

Пісні, танці у поєднанні з безліччю млинців, солодощів, медовухи, глінтвейну та різних настоянок, – ну просто неможливо було пропустити таке дійство! 

Кульмінацією свята став обряд спалювання солом’яного опудала Масляної, що за легендами символізує собою перемогу тепла над холодом, весни над зимою.

Вільшанський сільський голова Тамара Козійчук щиро привітала всіх гостей, подякувала за активність, вручила грамоти колективам, які взяли участь у святі, запросила присутніх вдосталь насолодитися смачними та вишуканими стравами найкращих господинь.

Одним словом, Масляна у Віль­шанці була справжньою – смачною, веселою та людною, такою, якою вона була і за давніх часів! 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті