Борщ – всьому голова!

Так вирішили у Великомихай­лівському районі і вже другий рік поспіль проводять справжнісінький чемпіонат з приготування цієї національної страви. 

Організатором і натхненником міжрайонних борщових змагань виступає районна рада на чолі з енергійною та креативною Катериною Максимівною Лаптієнко. І лише цей дружний колектив знає, скільки треба докласти зусиль, аби свято пройшло на належному рівні, згуртовуючи поціновувачів смачного української борщу з різних куточків нашої славної Одещини.

Цьогоріч у чемпіонаті взяли участь три десятки команд – це були представники об’єднаних територіальних громад, сільських і селищних рад та трудових колективів із Великомихайлівського, Роздільнянського, Березівського, Ширяївського, Лиманського районів. 

Звичайно, найбільше представництво - з Великомихайлівщини.  Серед учасників були не лише три ОТГ (Велико­михайлівська, Цебриківська та Великоплосківська), а й колективи центральної районної лікарні, лісгоспу, районної ради та райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення, Цебриківського аграрного ліцею. Наймолодшою командою стали школярі другого класу села Першотравневе, а найповажнішою – клуб «Гармонія», що активно діє при центральній районній бібліотеці.

Кожна з команд обладнала на центральній площі оригінальну світлицю зі щедро накритим національними стравами столом. Чого тут лише не було! Сало, м’ясо, риба, ковбаси, пиріжки, вареники, різноманітна випічка… Причому деякі команди досить творчо підійшли до оформлення столів і виготовили книгу із сала, дворик із ковбас, кошики з бубликів тощо.

Розпочався чемпіонат із параду команд. Кожна пройшла центральною площею, тримаючи в руках таблички з назвою та демонструючи спеціально виготовлене вбрання. 

Після традиційного підняття багатометрового національного прапору, що немов об’єднав усіх учасників, розпочалося головне дійство – приготування борщу під відкритим небом. Ця улюблена всіма українцями страва булькотіла на палаючому вогнищі, вбираючи в себе аромат дров і любов тих людей, хто наважився позмагатися за звання найкращих борщоварів. 

Команди готували не лише за традиційними рецептами, а й додавали власну «родзинку». У результаті на суд журі були представлені борщі з вишнею, полуницею, сушеними грушами, любистком, звіробоєм, ромашкою та медом. 

Для гарного м’ясного навару учасники використовували не лише традиційні свинячі реберця, а й тушки цесарок, перепілок, фазанів, дикої качки і навіть зовсім незвичайні фрикадельки.

Поки тривав увесь процес приготування, колектив Великомихайлівської районної ради, як і торік, вирішив встановити новий національний рекорд. Цього року посеред площі створили інсталяцію із капусти. Чотириметрова конструкція нагадувала ялинку із білих, фіолетових та зелених голівок капусти. Всього використали шість сортів і близько тонни цього овоча. Рекорд зафіксували представники Національного реєстру, визнавши конструкцію найбільшим деревом із капусти. До речі, в минулому році великомихайлівці виготовили дерево із борщових інгредієнтів, що також увійшло до Книги рекордів України.

І ось нарешті розпочалася дегустація борщу. До складу журі входили заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Свічинський, депутат обласної ради Микола Дерев’янко, директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен, представниця Національного реєстру рекордів Лана Ветрова, а також найкращі ресторатори Одеси. 

За їх рішенням, найсмачніший борщ приготувала команда із села Новоселівка Великомихайлівської об’єднаної територіальної громади (голова Тетяна Володимирівна Жарська), яка додала до страви такий незвичайний інгредієнт як курага.

Друге місце вибороли представники нещодавно створеної Великоплосківської ОТГ Великомихайлівського району (голова Іван Максимович Батурін). І трете місце дісталося Роздільнянському району.

Увесь день учасників чемпіонату борщу та численних гостей розважали представники культури Одещини – духовий оркестр Візирської ОТГ Лиманського району, чоловічий гурт «Перехрестя» та жіночий ансамбль «Гламурний батальйон» із села Перехрестове Захарівського району, а також аматори сцени із Ширяївського району.

На завершення всі мали можливість насолодитися виступом одеської групи «Джем Бенд», яка виконує популярні українські, російські, єврейські, молдавські, румунські, болгарські, циганські народні пісні в оригінальному аранжуванні.

Дякуючи всім спонсорам чемпіонату (а ними стали депутати районної ради та місцеві керівники сільськогосподарських підприємств), Катерина Максимівна Лаптієнко висловила надію, що у наступному році змагання з приготування борщу вийдуть за межі міжрайонних і стануть всеукраїнськими! Адже головну національну страву люблять і вміють готувати не лише на Одещині, а й в інших областях нашої славної держави.

На знімку: М.Дерев’янко та В.Свічинський з командою села Гребеники

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті