«Андеграунд» з сюрпризом

Одеса відома не одним десятком мистецьких галерей, що дає одеситам право стверджувати: Муза у нашому місті мешкає хіба що не у кожному провулку. Днями до виставкових центрів приєднався ще один – «Андеграунд». Вивіска з такою назвою з’явилася на будинку № 1, що на вулиці Малій Арнаутській. Звичайний підвал перетворено на затишне місце творчого натхнення. Тут з першого кроку  занурюєшся у яскравий і тендітний світ мистецтва. 

Вже з перших кроків залами, а їх тут п’ять, розміщених на площі 250 квадратних метрів, глядача підхоплює світла хвиля гарного настрою. Його джерело - картини одеських художників, закоханих у життя. 

 - В успіх нової арт-галереї вже повірили одеські митці. Вони впевнені, що «Андеграунд» стане гарною окрасою міста. І, незважаючи на  чималу кількість галерей в Одесі, відкриття нової конче необхідне. Це стверджують авторитетні одеські майстри пензля, адже додатковий мистецький майданчик розширить і коло їхніх виставкових можливостей, -  зазначає художник Андрій Боярський.

Дебютом експозиції стала персональна виставка Світлани Крижевської, яка представила витвори свого батька і наставника Григорія Крижевського. Цей митець відомий не лише у нашому місті, а й за межами України. Експозиція вмістила  роботи, створені ним у Криму. Глядача, безумовно, приваблять захоплюючі романтичні краєвиди: фортеця у підніжжя гір в Судаку, вулички Місхору, панорама Ялтинського порту з романтичними червоними вітрилами на передньому плані. Двадцять чотири картини  з експозиції  галереї також образно розповідають про красу Хотинської фортеці, велич Південного Бугу, карпатську Верховину. В експозиції є і персональні, невід’ємні речі художника – його палітра і пензлики. 

- Такий якісний живопис, який ви бачите у батька, насичений кольорами - він життєдайний і завжди викликає у людей позитивні почуття, збагачує  емоційно, надихає, розкриває очі на красу оточуючого світу, який необхідно любити та оберігати, - ділиться живописець, член Національної Спілки художників України Світлана Крижевська.

В арт-галереї передбачено проведення лекцій з історії мистецтва. Раз на квартал тут відбуватиметься лотерея – придбавши квитка, можна стати володарем унікального художнього твору. І саме один раз на квартал око глядача тішитиме нова експозиція. Заплановано також створення призового фонду. Доступ до нього отримає людина з фантазією, яка запропонує свіжу ідею для успіху галереї у майбутньому,- розповів  засновник арт-майданчика Валерій Махін.

На знімку: Крижевський Григорій Зиновійович

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті