Національний президентський

Незабутні позитивні емоції подарували артисти Національного президентського оркестру під керівництвом диригента, заслуженого діяча мистецтв Сергія Золотарьова військовослужбовцям Одеського гарнізону під час концертної програми, яка відбулася в 59-му Будинку офіцерів. Музиканти підготували багатющу програму, що гармонійно поєднала в собі різні музичні стилі, інструментальне та вокальне виконавське мистецтво. Звучали безсмертні класичні твори, шедеври української та світової музичної культури. У концерті брали участь народний артист України Володимир Засухін, заслужена артистка України Ірина Кулик, лауреати міжнародних і національних конкурсів Сергій Гурець, Вікторія Осадчук та Ірина Зябченко. 

За словами директора оркестру, заслуженого діяча мистецтв України Івана Москаленка, всеукраїнське турне колективу в різних гарнізонах і військових частинах, навчальних і медичних закладах покликане підтримати українських воїнів, їхній бойовий дух і добрий гумор. Концертні тури відбуваються за підтримки департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України. Вже наступного тижня артисти планують виступ у Дніпровському гарнізоні.

– Музика та пісні, які ми виконуємо, є вираженням шани й високої оцінки ратної служби воїнів, – підкреслив Іван Москаленко. 

Історія творчого колективу почалася 29 листопада 1991 року, коли розпорядженням Голови Верховної Ради України було створено оркестр урочистих церемоній. А вже в червні 1992 року колектив здобув ім’я зразково-показового. З перших років його існування артисти брали участь у багатьох міжнародних фестивалях, де їх супроводжували слава та визнання. У вересні 1996 року, на 50-й міжнародній фольклоріаді у Франції, оркестр був визнаний найкращим. 14 квітня 2003 року Указом Президента України, за вагомий внесок Президентського оркестру Збройних сил України у розвиток української музичної культури та значні творчі здобутки, колективові дано ім’я Національного президентського оркестру.

В різні часи з оркестром співпрацювали і продовжують підтримувати теплі стосунки  відомі майстри мистецтв: композитори Мирослав Скорик, Левко Колодуб, Євген Станкевич, Олександр Злотник, співаки Володимир Засухін, Олександр Гурець, Валентин Півоваров, Іван Попович, вокальні квартети «Явір» та «Гетьман», хорова капела «Думка», хори Національної опери України і Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, колективи, диригенти й музиканти світової виконавської школи – Венс Демартіно (США), Міхаель Шрам (Німеччина), Франсуа Карі та Франсуа Буланже (Франція), Бенгт Еклунд (Швеція), Уено Токасі (Японія).

Національний президентський оркестр постійно відвідує захисників України на передовій, в АТО. Цей унікальний творчий колектив, у якому гармонійно поєдналися духова, камерна, симфонічна, естрадно-симфонічна складові та біг-бенд, гідно представляє українську музичну культуру у світовому мистецькому просторі.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті