На вістрі інформаційної війни

З першого дня незалежності України наша держава перебувала під інформаційним впливом Росії. Якщо оцінити ретроспективно цей вплив, не важко помітити, що суто українському національному наповненню інформаційного простору відводилася вторинна роль. І з плином часу ця роль зменшувалася аж до повного зникнення українського контенту. У сучасних умовах набула особливого значення медійна складова війни: бойова спецпропаганда, основи якої розроблені і систематизовані після Другої світової зусиллями радянських спецслужб і навіть викладалися на військових кафедрах московських журналістських вишів. І зовсім недарма у спекотні дні 2014 року точилися справжні криваві бої за телевежі на Донбасі. 

Перевага технічних засобів боротьби за ефір довгі три роки була за країною-агресором, але все минає. Чотири дні тому Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у зоні відповідальності оперативно-тактичного угрупування «Донецьк» провів випробування першого дослідного зразка комплексної системи інформаційної протидії. За словами Олександра Турчинова, ця система, розгорнута уздовж лінії розмежування на Донбасі, дозволить ефективно блокувати антиукраїнське телерадіомовлення. 

– Що важливо, ця система дозволяє вибірково блокувати аналогові, цифрові та супутникові телерадіоканали, які розповсюджують сепаратистську та проросійську пропаганду, і водночас не заважати роботі українського телерадіоефіру, — наголосив Секретар РНБО України.

Випробування системи відбулися успішно. Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України планує повністю розгорнути серійні зразки системи інформаційної протидії протягом найближчих чотирьох місяців. Фінансування розробки та виготовлення системи відбувається за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.

♦За повідомленням апарату РНБО

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті