Вітаємо «сталевих янголів»

На загальновійськовому полігоні «Широкий лан» завершилися танкові змагання військових підрозділів механізованих частин. Програма вишколу, організованого Оперативним командуванням «Південь», дещо відрізнялася від попередніх. Вочевидь, організатори взяли за приклад міжнародний танковий біатлон, що проходив у німецькому Графенвері у травні цього року. Там українські танкісти посіли передостаннє місце, випередивши лише колег із Польщі. І правила нинішніх змагань командування намагалося якомога наблизити до тамтешніх, а з іншого боку – до повсякденних бойових реалій у зоні АТО. Отже, не лише стрільбою, орієнтуванням на місцевості, умовним боєм та танковим кросом випробувалися екіпажі. Їм належало власними силами поповнити боєкомплект, вручну перетягнути бочки з пальним, якомога швидше підготувати буксирування пошкодженого танка під умовним вогнем супротивника. І навіть змагатися у такій незвичній для танкістів вправі, як стрільба з пістолета ПМ, адже екіпажі не мають його на штатному озброєнні. І треба сказати, що танкісти не лише впоралися із завданнями, а й показали неабияку вправність у їх виконанні.

– Які молодці! – час від часу захоплювався діями екіпажів головний суддя змагань, т.в.о. начальника управління бойової підготовки ОК «Південь» полковник Мостовий. – І як шкода, що армію послідовно розвалювали стільки років. І лише війна пробудила українське військо. Скільки часу згаяно, скільки військових талантів втрачено! 

За підсумками панцерного біатлону перше місце посіли наші земляки, «сталеві янголи» 28-ї окремої механізованої бригади, що зараз несе важке бойове чергування в зоні АТО. Їхні найближчі суперники, танкісти 57-ї окремої мотопіхотної бригади стали на другий щабель п’єдесталу пошани. А третє місце поділили між собою 56-та і 59-та ОМПБр.

Хлопці сподіваються, що вже невдовзі сучасні могутні «Оплоти» прийдуть на заміну їхнім Т-64 та Т-72, і тоді: «Ми ще побачимо, хто кого у Графенвері», – кажуть танкісти.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті