Сільських дітей вчитимуть англійській через мережу

Сучасний дистанційний клас відкрили в Курісовській загальноосвітній школі I-III ступенів Лиманського району Одеської області. Це стало можливим завдяки впровадженню концепції голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанов «О-12. 12 кроків на зустріч сучасній освіті».

Це не просто комп’ютерний клас – він функціонує на основі технології «тонких клієнтів».  Комп’ютери у ньому об’єднані в одну мережу. Звісно, є інтерактивна дошка та Wi-Fi. 

«Це один із перший класів в області, який побудований за уніфікованою технологією, – каже заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин, – До нього зможуть підключатися вчителі з інших шкіл. До кінця навчального року ми зробимо такі класи в усіх опорних школах регіону».

Тепер в учнів опорної школи є можливість навчатись дистанційно. Приміром, слухати онлайн-уроки, які будуть проводити педагоги з Одеси чи інших куточків області. Задля цього у самому класі не повинен перебувати вчитель, лише тьютор, який буде допомагати дітям. Як зазначив Сергій Колебошин, в деяких районах Одеської області бракує вчителів точних наук та іноземної мови – завдяки новій технології проблема буде вирішена. Також в цьому класі можна буде підключатися до єдиного освітнього порталу Одеської обласної державної адміністрації, складовою частиною якого стане онлайн-платформа для підготовки до ЗНО «Be Smart», яку представлять найближчим часом на національному рівні. 

«Відкриття таких дистанційних класів у всіх опорних школах Одеської області дозволить до кінця навчального року створити глобальну уніфіковану мережу, в якій ці школи будуть об’єднані і зможуть обмінюватися досвідом, інформацією і проводити уроки одна для одної», – підкреслив Сергій Колебошин.

Довідка «ОВ». Перші кроки до сучасної освіти.

Курісовська школа стала опорною у 2017 році. Наразі опорних шкіл в регіоні 25. В 2018 році кількість таких шкіл зросте до 32. Цьогоріч наприкінці серпня голова Одеської ОДА Максим Степанов презентував програму реформування освіти в Одеській області «О-12. 12 кроків на зустріч сучасній освіті». Вона передбачає створення опорних шкіл, участь в національному проекті «Нова українська школа», розвиток дистанційного та інклюзивного навчання, підключення всіх закладів до мережі Інтернет, тощо.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті