Мільйони гривень – на комфорт і затишок контрактників

У Білгороді-Дністровському, в одному з підрозділів Військово-морських сил ЗС України відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту комплексної будівлі, яка має їдальню, адміністративні та житлові приміщення для особового складу. Радісна та приємна для колективу військових моряків подія стала черговим штрихом масштабної картини будівництва та реконструкції військової інфраструктури на півдні України.

Цього року військовикам для капремонту та будівництва у Вінницькій, Кіровоградській, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях передбачено близько 190 мільйонів гривень, із яких 150 мільйонів – для нещодавно створених та передислокованих підрозділів.

Обід – за розкладом

Виконувач обов’язків начальника Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України полковник Ігор Литвинюк каже, що в загальному обсязі завдань чи не найважливішим напрямом став капітальний ремонт їдалень військових містечок.

– До кінця поточного року ми плануємо завершити  капітальні та поточні ремонти на шістьох основних об’єктах, – розповідає полковник Литвинюк. – Це їдальні 79-ї окремої десантно-штурмової бригади в Миколаєві, Військової академії та Військово-медичного клінічного центру Південного регіону в Одесі, у відновлюваному місці постійної дислокації для кількох окремих батальйонів у Подільську та інших місцях. На всіх цих об’єктах конкурсним методом уже визначено переможців, підрядники ведуть роботи, які мають завершитися до 15 грудня. В результаті харчування наших військових має значно покращитися, в тому числі й завдяки переходові на нові технологічні лінії приготування їжі.

Нове містечко для військових

Водночас тривають роботи і з будівництва нових об’єктів інфраструктури. Незабаром на півдні України може з’явитися нове військове містечко. Частину морської піхоти розквартирують у селищі Дачне поблизу Одеси.

Наразі тут завершено всі проектні роботи. Розпочалося спорудження будинків. 

Головний інженер Південного ТерКЕУ полковник Юрій Підгаєць­кий зауважив, що будівництво нових об’єктів на території містечка буде вестися за сучасною технологією монтажу на металеві каркаси так званих сандвіч-панелей з низьким коефіцієнтом теплопровідності. Переваги цього методу – швидкість будівництва, висока енергоефективність приміщень, винятково вітчизняні виробники комплектуючих матеріалів.

На цьому інновації не завершуються. Після прокладання та відновлення всіх мереж у котельні будуть встановлені три високотехнологічні газові STAB-котли потужністю один мегават кожен. Вони повністю покриють потреби містечка як щодо опалення приміщень, так і щодо гарячого водопостачання.

При проектуванні цього містечка основну увагу фахівці зосередили на розміщенні військовослужбовців контрактної служби. Для них побудують казарми кубрикового типу, які за характеристиками можна вважати гуртожитками покращеного планування. У приміщеннях будуть створені всі необхідні умови, щоб військовослужбовці могли повноцінно відпочити після служби, щоб вони почувалися комфортно, як у звичайному житловому будинку.

Також на цій території ведеться будівництво їдальні на тисячу осіб, незабаром  буде споруджено єдиний типовий фізкультурно-оздоровчий комплекс, параметри якого дозволять не лише займатися спортом військовослужбовцям частини, а й проводити повноцінні змагання з ігрових видів спорту. Всього в Україні сплановано будівництво чотирьох таких комплексів. 

По завершенні будівництва це військове містечко відповідатиме всім сучасним вимогам до розміщення військовослужбовців. Загальний кошторис проекту складе близько 250 мільйонів гривень. Дев’ять об’єктів будуть зведені з нуля. 

Дбати про військо – почесно та вигідно

– Чимало місцевих громад зацікавлені в розміщенні у себе військових частин та створенні нових робочих місць. Зокрема, Одеса, яка опікується одним із батальйо­нів морської піхоти, виділила з бюджету міста 6,5 мільйона гривень, на які для морпіхів побудують пральню та лазню, а також відремонтують фасади трьох будівель. Субвенції в розвиток військової інфраструктури також надали Вінницька, Кіровоградська та Миколаївські області, – розповів полковник Ігор Литвинюк.

Фахівці Південного територіального КЕУ відзначають, що у зв’язку з цьогорічними змінами в законодавстві щодо проходження будівельних експертиз початок реальних робіт на багатьох об’єктах було відтерміновано на сорок діб. Це значно вплинуло на виконання раніше зат­верджених планів, проте в управлінні роблять усе можливе, щоб максимально ефективно освоїти до кінця року всі виділені кошти. 

Поряд із будівництвом та капітальним ремонтом не забувають на півдні й про нагальні завдання. Зокрема, лише на підготовку до зимового періоду – поточний ремонт будівель, споруд, мереж та комунікацій  військових містечок –  в зоні відповідальності  Південного ТерКЕУ було витрачено близько 26 млн гривень.

В недалекому майбутньому у військових гарнізонах південного регіону з’являться десятки нових казарм. Наразі в управлінні готуються до проведення тендерних процедур серед підрядників на будівництво 19 нових споруд, вісім із яких – у Миколаєві – будуть гуртожитками покращеного типу для постійного проживання контрактників.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті