Морська безпека – через міжнародну співпрацю

– Жодна прибережна країна ніколи не буде суверенною, якщо вона не матиме і не розвиватиме свої військово-морські сили. Україна має цінності на морі, які мають бути захищені, – заявив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко під час виступу в Києві на Міжнародній конференції з морської безпеки.

Основним організатором цього форуму стала громадська організація «Міжнародний центр стратегій безпеки і оборони». В роботі конференції взяли участь представники командування 6-го флоту ВМС США та ВМС Турецької Республіки – контр-адмірал Деніел В. Двоєр і контр-адмірал Явуз Кілік. Ігор Воронченко зазначив, що така зустріч в Україні проводиться вперше і зауважив, що в умовах, коли йде становлення нашої Вітчизни як суверенної європейської країни та морської держави, ця конференція є дуже важливою. Особливо з огляду на те, що саме зараз відбуваються швидкі та змістовні зміни системи безпеки в Чорноморському регіоні, навколо якого сформувалося кілька локальних конфліктів, що досі жевріють. 

Як вважає командувач, основою відновлення гармонії та стабільності в Чорноморському регіоні мають стати взаємовигідна співпраця у питаннях морської безпеки, повага, довіра та економічний розвиток. На думку Ігоря Воронченка, Україна має статус морської держави завдяки своєму вагомому внеску в морську безпеку – через участь у регіональних ініціативах у Чорному морі, у морських операціях під проводом НАТО і Європейського Союзу, а також завдяки сприятливому географічному розташуванню. 

На думку віце-адмірала, окупація у 2014 році Російською Федерацією Криму, яка призвела у тому числі до втрати Україною значної частини свого морського потенціалу, є загрозою стабільності та безпеці не лише України, а й усього регіону. Він підкреслив важливу роль НАТО у справі стримування агресивних амбіцій Росії та у поновленні стабільності й безпеки. За словами Ігоря Воронченка, ВМС ЗС України активно співпрацюють із НАТО, і ця співпраця є основою реформування флоту. 

За повідомленням Прес-центру Командування ВМС ЗС України

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті