6 червня перестало битися серце Кіри Муратової

6 червня перестало битися серце Кіри Муратової – видатного українського режисера, одеського митця світового масштабу, художника, який спромігся осягнути зміну епох, та, власне, й сам став цілою епохою у нашому кінематографі.

У вкрай непевні і злиденні перші роки нашої Незалежності, коли національне кіновиробництво звелося ледь не до нуля, саме Кіра Георгіївна знімала фільми і за всю Одесу, і за всю Україну. Саме її ім’я, котре вже на той час було культовим, її нові стрічки, у котрих вона ніколи не наслідувала ні інших, ні саму себе, засвідчували – кіно в Україні не вмерло. Як одесит, я пишаюся тим, що саме наша землячка передала своєрідну творчу естафету новому поколінню українських кінематографістів. Про таких людей, як Кіра Муратова, не кажуть, що вони помирають. Такі люди справді відходять у вічність – там, де назавжди залишаються і живуть вже своїм власним життям їх безсмертні творіння.

Вічна і світла пам’ять геніальному митцеві, що творив на зламі непростих часів. Щирі співчуття рідним і близьким Майстра.

Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті