Від патефона - до смартфона!

Під таким девізом в Одесі  пройшов П’ятий фестиваль «Планета довгожителів». Це – єдиний в Україні фестиваль для пенсіонерів. Проводить його громадська організація Всеукраїнський союз активного довголіття «ІТ-бабусі» щорічно з 2014 року.  

Засновниця  «ІТ-бабусь» одеситка Ольга Філіппова каже, що назва фундації є цілком виправданою:

- Головна мета нашого фестивалю - це освіта на пенсії. Крім концертів, танців, розважальних програм, в рамках фестивалю  багато  майстер-класів освітнього напряму. Учасниками нашого фестивалю є люди поважного віку, які бажають навчатися, розвиватися, вести активний спосіб життя. Це люди творчі, винахідливі, життєрадісні, які попри вік хочуть розвиватися і вести свідоме життя на пенсії.

Розпочався фестиваль  з енергійної ранкової зарядки. Під ласкавим осіннім сонечком всі охочі мали нагоду розім’ятися і підбадьоритися. По периметру  майданчика були розвішані фото, так звана Фотосушка «Нам п’ять років». На знімках учасники фестивалю в різних сферах діяльності. Там були світлини і з молодих років життя, і теперішні.

Після урочистого відкриття пройшов модний показ  моделей одягу 90-річної одеської модельєрки, учасниці програми «Круче всіх» Лади Бондаревої.   

В  рамках фестивалю проходили розважальні та пізнавальні майстер-класи. Це і лекція Анастасії Матвієнко «Право на вибір», де вона в невимушеній формі дала поради, як правильно зробити свій вибір,  розпізнати та не повестися на піар-ходи. Альона Пеня, дієтолог, розповіла про правильне харчування і з чого потрібно розпочинати свій раціон. Зумба від Вікторії Проскурні заставила танцювати всіх, а Тетяна Бєлокурова навчила скандинавській ході, яка допоможе привести судини в норму. 

Фестиваль «Планета довголіття» тривав три дні. Його програма була насичена і різноманітна. Наші учасники навчилися  робити квіти з фоамірану, отримали уроки моди й стилю, дізналися, як користуватися смартфоном, пройшли театральні уроки. І це ще не весь перелік усіх майстер-класів фестивалю. 

Втішно, що, крім веселощів, розваг, навчань, на фестивалі знайшлося місце  для милосердя. 

Ольга  Філіппова нагадала, що як не буває чужих дітей, так не буває і чужих стареньких. Тому кожен охочий міг внести посильну допомогу у вигляді найнеобхіднішого для літніх людей, які перебувають на стаціонарному обслуговуванні в Одеському обласному центрі психічного здоров’я.

Ще більше цікавих моментів фестивалю, думок учасників та гарних фото ми подамо на тематичній сторінці «За полуднем віку» найближчої суботи.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті