В модерновім дусі – молоді бабусі!

Показ колекції одягу від дизайнера… Подіум… Супер­моделі…  Зазвичай все це асоціювалося з красою, шумом-гамом, перевдяганням, великою кількістю красивих дівчат, кокетством, шиком. А якщо модний показ незвичний, бо моделям не по вісімнадцять, а від 65-ти? Та й  модельєру 90+. Отакої! Ви думаєте, щось змінилось з поняттями? Крім віку, все на місці: і краса, і шик, і кокетство, і скупчення красивих дівчат… ой, бабусь.

Ось такий незвичний модний показ пройшов в рамках єдиного в Україні П’ятого фестивалю для літніх людей «Планета довголіття». 

Вже вп’яте громадська організація Всеукраїнський союз активного довголіття «ІТ-бабусі» проводить фестиваль «Планета довголіття».

І поки наші моделі готувалися, нервували та перевдягалися перед показом, підсіла я до усміхнених Валентини Петрівни Сулім та Жанни Сергіївни Черняєвої.

- Що для вас «IT-бабусі»? Чи потрібно це вам? Чи, можливо, вже в 70-80 років ліпше на лавочці спочивати? 

- Ви що, (сміються разом) ми ­­­- сучасні бабусі, - взяла ініціативу Жанна Сергіївна. - Ходимо на хор, фітнес, освоюємо комп’ютерну грамоту. Я теж тренувалася для показу. Але цього разу не вийшла на подіум, бо трохи пропустила репетицій, але наступного разу обов’язково спробую. Людина у нашому віці теж повинна навчатися і розвиватися.

Валентина Петрівна тим часом впевнено вправлялася зі смартфоном. Я посміхнулася. Запримітивши посмішку, вона зреагувала:

- Я давно вже освоїла девайс. На пенсії багато вільного часу. І щоб не почуватися  несучасними, залюбки вчимося новому. Це подобається. 

Слухаючи бабусь, мимоволі подумала, що я і половини цього не роблю (фітнес - необхідно, хор - цікаво). Але подумки виправдавшись, що нема так багато вільного часу, і, втішивши, що на пенсії наздожену, подякувала бабусям і перемістилася до іншої цікавої пари. 

Чоловік ніжно притри­мував жінку з паличкою і тихенько наставляв, щоб не хвилюва­ла­­­ся. Сим­патичною парою ви­я­ви­лося подружжя Сла­ву­ць­ких – Валентина та Ми­хайло. Валентина піш­ла на показ. А ми з Ми­хайлом присіли, в очікуванні шоу. 

- Разом вже 50 років. Це і мій друг, і кохання, і натхнення. Ініціатор, звичайно, Валя. Я щаслива людина. Зараз вона вийде на подіум. Побачите, яка вона красуня. Я «IT-дідусь»,  і в мене багато планів,- каже Михайло.

І ось воно – шоу!  Кра­сиві, усміхнені, щасливі, модні, вільні в рухах. Вже знайому Валентину ледь впізнала. Ціпок залишився за лаштунками, і у свої сімдесят сім вона як лебідь пливла в ніжно-блакитній сукні. Вперше пожалкувала, що на шпальті не можна ввімкнути живу картинку. Для багатьох, а може, й для всіх, цей показ – те місце, де вони забули про свій вік, комплекси, страхи та сумніви. Цієї миті вони були красунями-моделями.

І, як на модних дефіле, завершила показ дизайнера - 90-річна Лада Бондарева.

- Мета показу і загалом «IT-бабусь» - щоб жінки похилого віку не почувалися такими, і що їм пора сідати на лавочці біля будинку і все. Вони можуть знайти інтереси за уподобанням, розвиватися і, найголовніше, виглядати красиво.

І ось вона – інтрига: за­реєстровано Всеук­раїнський рекорд «Най­біль­ша кількість людей похилого віку на одному подіумі». Отакі бабусі, отакі красуні! Вітаємо і бажаємо здоров’я, натхнення та довголіття!

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті