ПОДВІЙНО УРОЧИСТИЙ ДЕНЬ

Яскраве свято відбулося 5 жовтня в Одеському морехідному училищі ім. О.І. Маринеско Національного університету «Одеська морська академія» з нагоди посвяти в курсанти. Новобранці училища за традицією урочисто пройшли великою колоною від навчального закладу до Алеї Слави у парку Шевченка.

«Куди б не закинула нас доля, клянемось шанувати гідність та горде звання моряка України. Клянемось! Клянемось!», –  присягали майбутні моряки.

Начальник Одеського морехідного училища Олександр Сабуров привітав та побажав успіху першокурсникам. Він зазначив, що перед курсантами відчиняються всі шляхи, потрібно тільки  вчитись та дотримуватися слів присяги. 

День присяги нинішнього року був особливим, оскільки збігся із ювілеєм навчального закладу. Нинішнього року один із найстаріших навчальних закладів України – Одеське морехідне училище ім. А.І. Маринеско НУ «ОМА» – відзначило 120-ліття.  120 років тому, а саме 1 липня 1898 року в Одесі, «з метою давати молодим людям, які готуються до виконання обов’язків капітанів та їхніх помічників на торгових суднах далекого плавання, відповідну теоретичну і практичну освіту», при Комерційному училищі були відкриті класи торгового мореплавання. Так в Одесі з’явився новий морський навчальний заклад. 7 липня 1901 року Класи торговельного мореплавства були перетворені в Одеське училище торгового мореплавання. Але 1 липня нинішнього року святкових заходів не було. Ювілей вирішили відзначити у день посвяти в курсанти, аби майбутнім морякам він запам’ятався на все життя.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті