Записки на асфальті

Віднедавна в Одесі біля деяких пішохідних переходів, на тротуарах і на самих смугах пішохідних переходів  нашого міста з’явилися попереджувальні написи:  «Візьми дитину за руку»,  «Подивися на дорогу», «Не розмовляй по телефону» та інші. То  результат акції «Уважний пішохід», що є  частиною великого проекту «Безпечні дороги», ініційованого на соціальній платформі «Добра справа».

Управління патрульної поліції в Одеський області спільно з КП СМЕП та  міським департаментом  транспорту презентували цей проект, а саме  його напрямок «Безпека пішоходів»,  який закликає дорослих зробити відповідальним перехід дітей через проїжджу частину  та бути уважними на переходах.

Перша локація – на  9-й  станції Великого Фонтану, де постійно є дуже жвавий рух автотранспорту, трамваїв,  маршруток. А поруч – сквер та  школа. Там, як і на інших  нерегульованих  переходах, частіше за все трапляються дорожні пригоди, в яких отримують травми пішоходи. 

Як правило, юні городяни стають учасниками ДТП або через власну необережність, або з вини батьків, які не дотримуються правил.

Юні учасники дорожнього руху  не можуть в повній мірі оцінювати складність і небезпеку дорожньої обстановки,  саме тому дорослі повинні бути більш відповідальними, і, взявши дитину за руку перед переходом , контролювати ситуацію на дорозі.

При вивченні цієї проблеми громадські працівники врахували рекомендації  за прикладом того, як  працюють в Європі.  Зокрема, отримали інформацію, що практично кожен пішохід перед тим, як перетнути проїжджу частину,  дивиться під ноги. Отже, неодмінно зверне увагу на великі, помітні написи.

Присутній на акції  Георгіас Покас - представник Консультативної місії Євросоюзу  заявив, що Євросоюз консультує одеську поліцію, а також  всіляко підтримує ініціативи, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху, особливо коли це стосується  дітей.

 «Минулого року Україна ухвалила стратегію, яка направлена на підвищення рівня дорожньої безпеки. Пішоходи – це повноцінні учасники дорожнього руху, але кожен третій з них є порушником. Дехто з них вважає, що коли вони не водії, то ПДР їм не потрібні, але  ряд пунктів  стосуються їх конкретно,  і вони мають розуміти, що уважність на дорозі дуже важлива.  Нажаль, дані статистики свідчать про те, що в деяких автопригодах винуватцями є самі пішоходи. Крім того, кількість постраждалих у автомобільних аваріях постійно зростає. Тож взаємна повага водіїв та пішоходів — запорука того, що ніхто не постраждає», — зазначила начальник відділу зв’язків з громадськістю УПП Одеської області Ганна Ліскова і висловила свою впевненість у тому, що «ці яскраві написи, залишені на асфальті, будуть нагадувати про дотримання Правил дорожнього руху, вбережуть від біди і врятують здоров’я та  життя не одного громадянина, чи просто інколи, можливо, викличуть посмішку і піднімуть настрій».

Таким чином учасники заходу за допомогою трафарету і балонів з білою фарбою  нанесли на  дорожнє покриття  своєрідне нагадування дорослим і дітям бути уважними при переході через дорогу. 

Міська рада в свою чергу  пообіцяла, що надалі фахівці нанесуть ці написи відповідною дорожньою  фарбою.

На сьогоднішній день такими знаками було обладнано кілька регульованих і нерегульованих пішохідних переходів, але представники поліції запевнили, що і далі будуть продовжувати це добре починання, тож  такі написи згодом з’являться на всіх перехрестях міста. 

Ініціатори акції вважають, що розміщення попереджувальних знаків  прямо на тротуарах ефективно запобігатиме ДТП. Вони сподіваються, що після такого заклику, кожен, хто побачить біля пішохідного переходу дитини, обов’язково візьме її за руку і допоможе перейти через проїжджу частину. 

Выпуск: 

Схожі статті