Коли злітає синій птах

Більше двох років тому на приміщенні Савранської районної дитячої бібліотеки несподівано з’явився синій птах. Він прилетів сюди із чиєїсь уяви, із мрій і застиг у малюнку. «Чому саме тут – на стіні старої непримітної будівлі, яка потребує ремонту?» – дивувалися перехожі. Але птах цим не переймався. Він думав про щось своє, і, здавалося, був готовий будь-якої миті піднятись у небо. І той момент настав. Це відбулося одного листопадового дня 2018 року. 

Ідея створення на базі бібліотеки сучасного медіа-центру зародилась давно. Коли у 2015 р посаду голови Савранської райдержадміністрації обійняв Віталій Свічинський, стояти на місці, жити за старою звичкою і мислити трафаретними категоріями стало просто неможливим. У районі почали проводитися масштабні заходи, з’явилися нестандартні проекти. Нова команда зуміла зацікавити громадськість, згуртувати небайдужих людей, надихнути їх до творчого використання наявних можливостей. Саме тоді Оксана Орел, яка на той час очолювала відділ культури, і озвучила думку про надання бібліотеці нового життя, де читачі могли б реалізувати культурно-освітні та інтелектуальні потреби, задовольнити свої інтереси. Цією ідеєю загорілося і підростаюче покоління, зробивши символом своїх бажань синього птаха.

Для втілення задуманого в життя  робота проводилась велика. Був написаний проект «Вільний читацький простір», який передавав смислове та практичне перевлаштування бібліотеки. Проект подавали на різні конкурси, презентували в обласному центрі, розміщували в соціальних мережах. Це дало результати. За підтримки голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова проект був включений до програми «Розумний регіон». Завдяки цьому Савранська бібліотека оснастилася комп’ютерами, проектором, відеокамерою. Ну а ремонт робили силами працівників районного будинку культури та бібліотек, які і тут проявили свою творчість та винахідливість. Змінився і зовнішній, і внутрішній вигляд дитячої бібліотеки. А на додачу пішли в хід і старі меблі, міняючись до невпізнанності і доповнюючи навколишній інтер’єр. Сумою у 21 тис грн допоміг у ремонті районний бюджет.

Тож гостям, які прийшли на відкриття сучасного медіа-центру «Вільний читацький простір», було що показати. Не офіційними, а простими і щирими були виступи т.в.о. голови Савранської райдержадміністрації Оксани Орел, директора централізованої бібліотечної системи Світлани Стукаленко. Вони розповіли, які доводилось переборювати труднощі, як в процесі роботи жартували, сперечались і раділи. А працівники згадували, скільки разів доводилось перефарбовувати у інший колір стелю, як пізно ввечері просили невгамовну Оксану Петрівну іти додому відпочити, аби вона ще вночі не підкинула якусь ідею. Це створювало невимушену, щиру обстановку. 

Методист Савранської ЦБС Ірина Бузинська з допомогою великого екрану акцентувала увагу присутніх на основних моментах проекту, відповідала на запитання. Робила це грамотно і професійно. Бо ж пройшла навчання в програмі інкубації громадських, міських проектів для міст Одеської області #СпроможностіChallenge в рамках проекту «Київський діалог». Найбільше глядачів зацікавили презентовані зони вільного простору: «SityBooks», «Sityгра», «Оn-lineSity», «Sityфільм», «Sityмузика», «Sityрелакс», пояснення до яких підкріплювалося слайдами. Було зрозумілим, що зони не мають жорстких кордонів. Читач зможе з однієї території переходити на іншу, аж поки не знайде те, що задовольнятиме його запити, де йому буде найбільш комфортно і затишно.

Безперечно, завдяки сучасним технологіям читацька аудиторія зросте. Тим паче, що планується розширити центральне приміщення Савранської районної бібліотеки, що дасть можливість охопити вільним простором і дорослих читачів.

Ще більше позитиву додали присутнім виступи самих дітей. Радість від здійснення їхньої мрії звела нанівець страх перед поважною аудиторією. Тож дитячі голоси звучали чітко та впевнено.

На завершення заходу юні читачі підготували ще й своєрідний сюрприз. Поки дорослі обмінювалися враженнями, спілкувалися, вони, посхилявши голівки над столами, щось зосереджено передавали на папері. Як виявилось, то були малюнки птахів, з яких вони, тримаючи в руках, зробили виставку. У кожного – свій птах, своя мрія…

І вкотре пригадалися слова, що їх сказав свого часу голова Савранської РДА Віталій Свічинський: «Кожна влада повинна передавати наступній свою стратегію». Він, переїжджаючи із Саврані на нове місце роботи – заступника голови Одеської облдержадміністрації – її передав. Савранська команда утримає підняту планку. І тому витворені дітьми птахи теж обов’язково злетять, підкорюючи небо.

Выпуск: 

Схожі статті