Коли масштаб – регіональний

Сфера повноважень обласної ради – спільні інтереси усіх територіальних громад регіону, ті питання, які не можуть бути вирішені на рівні міста чи селища, але потребують узгоджених дій на рівні Області. Майно, яким відає обласний парламент – то не всі комунальні цінності, що є на теренах області, а лише ті, що перебувають у спільній власності громад, тобто належать одночасно і Одесі, і Балті, і Болграду, і кожному селу чи містечку Одещини. При цьому обласна рада має доволі потужний фінансовий ресурс, чиє грамотне використання може помітно позначитися на якості життя у різних куточках області, а також безпосередньо керує потужними закладами медицини, освіти та культури. Голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський вважає, що надалі, внаслідок реформи децентралізації повноваження обласного парламенту тільки розширюватимуться.

Інтереси громади – 

передусім

Анатолій Урбанський каже, що запорукою успішної роботи обласної ради є напрацювання чітких стратегічних підходів:

 «Вже працюючи над першим бюджетом після мого обрання головою облради (листопад 2015), моя позиція щодо бюджету розвитку була такою: ми запрошували голів районних та міських рад, депутатів усіх рівнів, не зважаючи на їхні політичні погляди, і пропонували братися за об’єкти, які можна було б повністю здати найближчим часом. Всі погоджувалися, але тільки одиниці реально діяли за цією програмою. Багато все ж перекидали кошти на довгобуди».

Так чи інакше, методична роз’яснювальна робота не залишилася безплідною. Головним своїм досягненням за три роки своєї каденції спікер обласного парламенту вважає те, що  «всі питання, що стосувалися поліпшення соціальних стандартів життя в області приймаються в сесійній залі усіма політичними силами і отримують таким чином необхідну більшість голосів».

Серед здобутих таким чином досягнень Анатолій Урбанський називає і виділення коштів на будівництво Тилігульського каналу, і передачу Одеської синагоги єврейській громаді, і повернення до Одеси «великого льоду» – через відновлення Льодової арени в Одеському палаці спорту. 

При цьому очільник обласного парламенту певен, що Одеській обласній раді ще є над чим працювати, аби якнайповніше виправдати довіру, яку висловили мешканці Одещини, делегуючи своїх представників до цього представницького органу. 

Значну роль у цій справі відіграє апарат обласної ради – професійні управлінці, що переймаються організаційними питаннями в роботі обласного парламенту.

 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті