Не зупиняючись на досягнутому

Жителям Любашівщини, на відміну від Ширяївського, Миколаївського та Іванівського районів, дуже поталанило, бо їхня територіальна громада в обласному парламенті представлена аж трьома напрочуд  енергійними та «пробивними» депутатами: Анатолієм Артеменком, Русланом Табунщиком і Олександром Бондаренком. А от у сусідів їх, на жаль, – катма.  

Саме тому Любашівський район у певній мірі «обласканий» обласним бюджетом, що останніми роками дозволило зробити значний прорив у розбудові краю. Насамперед це стосується запровадження енергоощадних заходів на об’єктах освіти, медицини і культури, відкриття нових дитячих садків, забезпечення сільських жителів якісною питною водою, ремонту доріг, надання громадянам адресної матеріальної допомоги на лікування тощо.

Голова районної ради Сергій Паровик, відзначаючи діяльність колег-земляків з обласної ради, підкреслив, що усі три депутати злагоджено працюють на свій район і, загалом, на всю Одещину. Незалежно від того, з якої території обрані депутати, нагальні проблемні питання будь-якого округу вони вважають своїми, ставлячи на перший план інтереси всієї громади. 

Нинішнього року з обласного бюджету на розвиток Любашівського району спрямовано більше 8 мільйонів гривень субвенції. Депутат облради, член постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, меценат Анатолій Артеменко розповів, що, завдячуючи цим коштам та фінансовим вливанням з держбюджету, вдалося відремонтувати ряд шкіл, амбулаторію ЗПСМ у с. Ясенове Перше, відкрити дитсадок у Новоселівці, побудувати нові водогони в Агафіївці, Антонівці, Сергіївці, Шликаревому та покращити водопостачання в інших населених пунктах. Зараз в загальноосвітній школі села Гвоздавка Перша облаштовується дитсадок, бо сільський дошкільний заклад уже не вміщає всіх бажаючих. Необхідні для цього 400 тис. грн. виділено з обласної казни.  

— Роботи на благо людей зроблено чимало, а ще більше — у планах. Звісно, що за усіма ініціативами, втіленими у життя, криється велика підтримка моїх колег з обласної ради. Адже кожен проект необхідно обґрунтувати і відстояти у гострих дебатах. І скажу відверто: якщо тільки сидіти і чекати, що вам готове хтось піднесе, то результату ніколи не буде.

Уродженець Любашівки, голова постійної комісії з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією, депутат Руслан Табунщик розповів, що на теренах регіону успішно реалізується обласна цільова програма «Безпечна Одещина». У її межах оновлено автомобільний парк підрозділів поліції, встановлено камери відеоспостереження по області. Проводиться низка заходів, спрямованих на зменшення криміногенної ситуації. 

— На засіданнях комісії ми розглядаємо звернення громадян, заслуховуємо  керівників правоохоронних органів. Часто доводиться  брати участь у різноманітних нарадах, зокрема, виїзних. І чи не найбільше прагну навести лад зі злочинністю у своєму рідному районі, — сказав Руслан Табунщик. — Також намагаюсь залучити в Любашівку інвесторів. Вже відкрито елеватор, заснували фермерське господарство. Нині будується фабрика. Веду перемовини з в’єтнамським земляцтвом про відкриття швейного цеху.

А це — нові робочі місця і додаткові кошти у місцеву казну. 

Є багато інших планів, про які ще рано говорити. На жаль, для багатьох інвестиційних проектів необхідні більш привабливі умови. 

– Чи вдалось розв’язати на обласному рівні якісь місцеві проблеми?

– З останніх — це залучення 5 мільйонів гривень на реконструкцію кінотеатру в Любашівці. Проте ці кошти виявились потрібними на продовження капітального ремонту стратегічної траси Саврань-Бакша-Заплази-Любашівка. Тепер знову переймаюся  відродженням кінотеатру. 

— Відомо, що Ви намагаєтесь допомогти людям вирішити ті чи інші проблеми…

– У Любашівці працює моя громадська приймальня. Також люди звертаються особисто по телефону або через Фейсбук. Більшість з них прохають мене надати їм фінансову допомогу на лікування, правову допомогу, вирішити земельні питання.

Директори шкіл і завідуючі дитсадками просять посприяти з виділенням коштів на ремонт. Досить часто доводиться допомагати людям, у яких виникли проблеми з правоохоронними та фіскальними органами. Дехто за мого сприяння став моряком чи вступив у виш. 

Також за власні кошти депутата Руслана Табунщика у кількох селах почищено  і поглиблено криниці, бо люди потерпали від відсутності води, для клубів придбано музичну апаратуру, встановлено дитячі майданчики, організовувалися дитячі свята, поїздки дітей в цирк. Опікується він футбольним клубом «Юність», а у Троїцькому допоміг встановити пам’ятник заслуженому майстру народної творчості  України Р. М. Палецькому. 

Успішно вирішує нагальні проблеми ще один депутат обласної ради, член постійної комісії з питань економіки, промисловості, підприємництва, регуляторної політики та інвестиційної діяльності Олександр Бондаренко. І цьогоріч йому вдалося залучити з обласного бюджету 3,7 млн. грн. на поточний ремонт ділянки шляху Т-16-23 Ананьїв-Троїцьке-Березівка-Вікторівка від автобану до села Покровка, капітальний ремонт системи опалення і перекриття даху Троїцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Торік за його ж сприяння на соціальний розвиток Любашівки, Троїцького, Сергіївки і Новокарбівки надійшло 3 млн. грн. Варто додати, що Олександр Бондаренко, успішно господарюючи на землі, не скупиться на спонсорську допомогу.  

На запитання, чи задоволені вони результатами своєї роботи, респонденти відповіли:   

безумовно, зроблено чимало, але ще більше треба зробити. Результати, яких домоглися,  мають стати щаблями для наступних справ. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті