Щоб перемогти з проектом, його спочатку слід створити

Продовжуємо нашу екскурсію Одеським обласним парламентом. Напередодні випуску газети  ми встигли завітати до Ірени Надем’янової  –  начальниці управління з питань економіки, бюджету, інвестицій та міжнародного співробітництва апарату Одеської обласної ради.  Через  щільний графік Ірени Гуріївни нам вдалося домовитися про зустріч тільки в останній момент, випуск цього матеріалу в сьогоднішньому номері теж був під великими питанням. Проте зірки вилаштувалися належним чином, тому наша зустріч все ж відбулася.

– Ми називаємося управлінням з питань економіки, бюджету, інвестицій та міжнародного співробітництва, – розпочала Ірена Гуріївна. –  В нашій назві, власне,  закладені всі ті задачі, які ми виконуємо. Мова йде про аналіз проекту бюджетів, всіх комплексних регіональних програм, які діють на території Одеської області. Також це стосується питань надання пропозицій та вивчення інвестиційного потенціалу Одеської області. В нас проводиться постійна безпосередня робота з органами місцевого самоврядування: як з сільськими радами, так і районними. Ми відповідаємо за всі заходи міжнародного напрямку, проводимо постійну роботу з представництвами та консульствами, організовуємо міжнародні заходи як в Одеській області, так і за її межами.

– Як ви взаємодієте з аналогічними профільними структурами Одеської обласної державної адміністрації?

– З облдержадміністрацією в нас є постійна взаємодія, ми постійно беремо участь в спільних заходах, обмінюємось інформацією, надаємо пропозиції. Структурний підрозділ Одеської ОДА має як делеговані повноваження, надані обласною радою, так і власні, надані центральними органами влади. Без співпраці облдержадміністрації, яка виконує, та обласної ради, яка розглядає та затверджує, неможливий  той розвиток, який ми маємо сьогодні на території Одеської області. Нам з ними працювати комфортно і ми не маємо жодних проблем. 

– Чи можете те ж саме сказати про роботу з профільними комісіями обласної ради?

– Якщо взяти наше управління, то сьогодні є чотири комісії, кураторами якої є наші працівники. Це одні з ключових комісій – такі як бюджетна,  з питань економіки, міжнародного співробітництва та частина комісії з питань охорони здоров’я. Мова йде про аналіз та перевірку всіх документів, що стосуються надання матеріальної допомоги усім, хто перебуває в скрутному становищі, відповідно до рішення, затвердженого Обласною радою. Наше управління відповідає за різні напрямки,  і всі ці комісії перебувають під нашим шефством.

– Можете детальніше розповісти про закордонне співробітництво?

– Ми активно проводимо спільну роботу з органами місцевого самоврядування інших країн. Щорічно ми спрямовуємо депутатів та інших представників органів місцевого самоврядування до Польші, де двічі на рік (у Кракові та Варшаві) проходить Конгрес Органів Місцевого Самоврядування. Відповідно до угод та меморандумів, укладених Одеською обласною радою з органами місцевого самоврядування інших країн, розширюємо наші зв’язки та наш потенціал.

– Скажіть, будь ласка, в яких галузях міжнародні інвестори цікавляться Одеською областю, у що вони готові вкладати свої гроші?

– Це, безумовно, інфраструктурні проекти, різноманітні галузі сільського господарства, енергозберігаючі та енергоефективні технології. Це ті напрямки, які дуже цікавлять закордонних інвесторів.  Ми бачимо сьогодні будівництво сонячних та вітрових електростанцій, тут налагоджена співпраця з турецькими компаніями. В останні два роки ми дуже плідно працюємо з китайським консульством, через яке ми  налагодили зв’язки з великими підприємствами. Виконуються серйозні інфраструктурні проекти, як на рівні відносин з Міністерством інфраструктури та Міністерством економіки, так і в регіонах, зокрема – й на Одещині. 

– З нами готові співпрацювати тільки в економічних питаннях, чи в інших напрямках теж?

 – На території нашого регіону мешкають представники 133 національностей, тому культурні взаємовідносини займають особливе місце. Так, наприклад, Туреччину дуже цікавить Аккерманська фортеця, її відновлення з метою створення там історико-культурної пам’ятки. Вони прагнуть показати що на той час, в Бессарабії, турецьке населення мало великий вплив. Так що культурні цінності теж дуже цікавлять закордонних інвесторів.

– Можете розповісти, які проекти розвитку планується втілити в наступному році?

– Нещодавно в Одесі  відбулася Генеральна Асамблея Асоціації «Єврорегіон Нижній Дунай», членами якої є Одеська облдержадміністрація та Одеська обласна рада. В рамках цього заходу затверджено вже три нові проекти, які будуть реалізовуватися на Одещині  в 2019-2020 роках. Так, в Ізмаїлі буде проводитися реконструкція каналізаційно-очисних споруд. В напрямку охорони здоров’я заплановано обладнати сучасним медичним устаткуванням лікарні прикордонних територій. Це конкретні проекти з розписаним фінансуванням. Що стосується решти, то їх спочатку необхідно створити. Щоб перемогти з проектом – треба вийти на конкурс, щоб позмагатися — його треба спочатку написати. Сьогодні є велика проблема з тим, що органи виконавчої влади не здатні надати велику кількість цих проектів. Ті, що були названі, вже затверджені на документах трьома мовами, лягли в основу рішень органів місцевого самоврядування і будуть втілені впродовж двох років. Все інше  залежатиме від подальшої роботи відповідальних осіб.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті