СПІВЧУТТЯ

6 грудня 2018 року на 82 році життя помер Дмитро Сергійович Шелест - доктор історичних наук, основоположник історичної школи, який виховав близько 40 кандидатів та докторів наук. Уродженець міста Олександрія Кіровоградської області, він 1956 року став студентом історичного факультету Одеського державного університету імені І.І. Мечникова. У 1974 році, після закінчення докторантури став наймолодшим в СРСР доктором історичних наук. Вчений незабаром очолив кафедру історії Дніпропетровського держуніверситету, за порівняно нетривалий час він створив новаторську історичну школу, яку в наукових колах справедливо називали його ім'ям.

В Одесі його творчий шлях був пов'язаний з кафедрами суспільних наук Одеського гідрометеорологічного інституту, політичної соціології Одеського держуніверситету імені І.І. Мечникова, а потім історії України, соціальних теорій Одеської національної юридичної академії, філософії і соціально-політичних наук Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Він - автор 150 наукових робіт, в тому числі і з проблем правових основ розбудови української державності та краєзнавства.

За вагомий внесок у розвиток міста Одеси, плідну і самовіддану працю Дмитро Сергійович був нагороджений Почесною відзнакою Одеського міського голови «Трудова слава». Крім того, за значний внесок у підготовку і виховання висококваліфікованих кадрів, в розвиток національної історичної науки Дмитро Шелест нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, медаллю «Ветеран праці», удостоєний багатьох державних, урядових і відомчих відзнак та нагород.

Прощання з вченим відбудеться 8 грудня 2018 року о 11:45 біля входу на Друге Християнське кладовище. Ділянка поховання №12.

 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті