Компенсуючи нестачу сільських лікарів

З села Концеба на півночі Одещини розпочалася реалізація проекту «Мобільна поліклініка». Проект передбачає проведення діагностики та надання кваліфікованих консультацій сільському населенню обласними медиками. 

За інформацією в. о. голови райдержадміністрації Оксани Орел, огляд жителів села проводять лікарі мобільної поліклініки: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, мамолог та спеціаліст УЗД. 

Діагностика безкоштовна, бо гарантована державним пакетом медичних послуг і проводиться за направленням сімейного лікаря. 

До середини дня було оглянуто 74 пацієнти, з яких 19 отримали рекомендації щодо прискіпливішого дообстеження та лікування.

Сьогодні, 12 грудня, мобільний авто-амбуланс, оснащений також пересувним мамографічним кабінетом, і команда фахівців працює у Саврані, а завтра переїде у Бакшу.  

— На жаль, в області спостерігається нестача деяких фахівців на районному рівні. Тому я ініціював запуск проекту «Мобільна поліклініка». Принцип роботи дуже простий: 2 авто-амбуланси та 2 команди фахівців їздитимуть по всій області. Огляди пройдуть в усіх районах без винятку. 

Абсолютно безкоштовно для людей. Проект системний, розрахований не на один рік, як і всі наші ініціативи. Ми внесемо ці зміни до програми «Доступна медицина» на 2019-2020 роки. І сподіваюся, що на сесії облради депутати їх підтримають, — підкреслив очільник ОДА Максим Степанов.

Під час першої хвилі оглядів медики планують оглянути 20 тисяч сільських мешканців у 75 населених пунктах. 

Окрім того, реалізація проекту дозволить збільшити кількість підписаних декларацій з сімейними лікарями на 30% та інформувати населення про дію програми «Доступні ліки».

На знімку: авто-амбуланс у Концебі

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті