«За заслуги» - заслужено

Наш земляк, письменник, член Національної спілки письменників України Різників Олекса Сергійович став повним кавалером ордену «За заслуги». Указом Президента України від 7 грудня 2018 року №420/2018 за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, багаторічну просвітницьку діяльність та з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта»  його нагороджено орденом «За заслуги» І ступеню.

Нагорода вручена з нагоди 150-річчя товариства «Просвіта», заснування якої стало символом єдності українського народу, на той час розділеного імперськими кордонами, але зі спільним історичним корінням, з власною мовою, з оригінальними культурними традиціями. Завдяки силам просвітян були утворені різноманітні спілки, рухи, масово відкривалися школи, бібліотеки, проводились публічні читання, друкували книги, підручники, поширювались знання територією всієї єдиної України.

Ім’я Олекси Різникова вписане до когорти славних імен цих тисяч активістів «Просвіти» - вчителів, панотців, студентів, лікарів, письменників, підприємців, які протягом півтораста років подавали приклад віри в незалежність своєї держави, і не лише словом, а й справами сприяли активізації державотворчих процесів. 

Наприкінці 1980-х років Олекса Сергійович брав участь у створенні Народного Руху, товариства «Просвіта», очолював обласне відділення «Меморіалу» імені Стуса, був головою міської комісії з питань реабілітації, членом правління Конгресу української інтелігенції, головою комісії в комітеті «Нюрнберг-2», є заступником голови Одеської організації Всеукраїнського товариства політв»язнів та репресованих, а також головним редактором журналу «ЗОНА» цього товариства. При цьому він є лауреатом 9 літературних премій, плідно працює на просвітянській ниві та як філолог-науковець,  досліджуючи аспекти українського словотвору та лексики.

Многая літа повному кавалеру «Ордена за заслуги»!

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті