«Листи в редакцію – найактуальніше»

Продовжуємо подавати матеріали постійної  рубрики, в якій фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідають на питання щодо пенсійного законодавства,  які надходять до редакції  від читачів. Отже, питання від нашої постійної читачки:

Понад 35 років працюю вчителькою початкових класів в загальноосвітній школі. Чи матиму право на грошову допомогу під час призначення пенсії за віком і в якому розмірі?

Згідно із пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон № 1058) та Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191, особам, які на час досягнення пенсійного віку працюють в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е”-”ж” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, і мають страховий стаж роботи на таких посадах чоловіки - 35 років, а жінки - 30 років, і якщо до цього вони не одержували будь-якого виду пенсії, під час призначення пенсії за віком виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних пенсій, розрахованих на день її призначення.

До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються, зокрема, періоди роботи в закладах комунальної та державної форми властивості, що передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціаль6ного захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909.

Водночас розділом 1 “Освіта” вказаного Переліку передбачено право на вислугу років вчителям загальноосвітніх навчальних закладів.

Враховуючи викладене виплату грошової допомоги буде проведено якщо:

- маєте 30 і більше років страхового стажу роботи за спеціальністю лише  в закладах державної і комунальної форми власності;

- на час досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26

Закону № 1058, продовжуєте працювати на посаді, що дає право на пенсію за вислугу років;

- ніякого виду пенсії раніше не отримували (по інвалідності чи за вислугу років).

За дотриманні викладених умов виплату грошової допомоги буде проведено одноразово одночасно з першою виплатою пенсії.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті