Корабель Морської охорони відсвяткував своє 50-річчя

В Ізмаїлі корабель Морської охорони «Ізмаїл» 17 січня святкував 50 років славетної служби. Саме в цей день у 1969 році був підписаний акт прийому броньованого артилерійського катера проекту «Джміль» з бортовим номером АК-397 до складу Військово-Морського флоту та піднято прапор на кораблі.

А заходи на честь ювіляра розпочались у Палаці дітей та юнацтва, де вітали екіпаж корабля, вручали грамоти та нагороди. Серед них була і подяка начальника Регіонального управління морської охорони Державної прикордонної служби України контр-адмірала Олега Костура – за сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди 50-тої річниці з дня підняття прапору морської охорони. А місто Ізмаїл подарувало імениннику сертифікат на придбання необхідного на кораблі інвентарю та обладнання. Прикрасили свято виступи вокалістів та хореографічних колективів міста. Потім поклали квіти до пам’ятника морякам-дунайцям та вирушили на екскурсію до самого корабля. Зазначимо, що в цей день корабель був відкритий для усіх бажаючих - і дорослі, і малі із задоволенням розглядали обладнання та озброєння судна. 

Корабель морської охорони «Ізмаїл» протягом своєї історії входив до складу 116-ї бригади Чорноморського флоту, Військово-Морських сил України, прикордонних військ України. З 2012 року входить до складу Одеського загону морської охорони, сьогодні обов’язки його командира виконує молодший лейтенант Олександр Георгиця.

За півсторіччя свого існування корабель ніс бойову службу 9620 діб, безпосередньо в морі і на річці перебував 1123 добу. Екіпажем було оглянуто 1276 українських та 56 іноземних суден, з них за порушення затримані 74 українських і одне іноземне. Корабель неодноразово брав участь у міжнародних навчаннях і з честю представляв Україну серед іноземних військових підрозділів.

Фото авторки

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті