«Листи в редакцію – найактуальніше»

Сьогодні у нашій постійній рубриці питання, яке останнім часом найчастіше зустрічається в редакційній пошті, і, безперечно, є актуальним для багатьох читачів-пенсіонерів. Отже, фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надають вичерпне роз’яснення згідно із пенсійним законодавством.

Які правила врахування страхового стажу, набутого після призначення пенсії?

Законом України “Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування”  від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058), зокрема, статтею 42, передбачено, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. У такому випадку перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

При цьому, за бажанням пенсіонера, перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058,  із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього  для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 Закону № 1058, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Також слід зауважити, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення. 

При цьому, дія зазначеної частини статті 42 Закону № 1058 не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті