Коли допомога – справді невідкладна

Пілотний проект муніципальної служби невідкладної медичної допомоги  презентовано в Одесі на глобальному експо-конгресі «Бізнес для розумних міст».

Проект започатковано в рамках  реформи охорони здоров’я  в Україні.

Згідно з офіційними даними, співвідношення екстреної та невідкладної допомоги становить 30/70%. Згідно із попередніми підрахунками, муніципальна служба невідкладної допомоги в Одесі буде обслуговувати близько 1000 викликів на добу.

В рамках реалізації пілотного проекту ухвалено рішення Одеської міськради про створення КУ «Одеський міський центр невідкладної допомоги». У грудні минулого року мер Одеси Геннадій Труханов вручив керівникам медустанов ключі від 18-ти автомобілів «швидкої», придбаних за рахунок коштів міського бюджету. Цьогоріч заплановано придбати ще 18-ть автомобілів, а також - електрокардіографи, пульсоксиметри, дефібрилятори та сумки-укладки для всіх автомобілів.

Для виклику муніципальної невідкладної допомоги зарезервовані номери телефонів: 15-50 - для викликів з міських номерів, 0-800-50-15-50 - для дзвінків з мобільних телефонів.

Визначено приміщення для розташування диспетчерської служби міської невідкладної допомоги. Наказом департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації створено спільну робочу групу зі співробітництва в питаннях переадресації викликів між екстреною та невідкладною медичною допомогою.

Створення міської системи надання невідкладної медичної допомоги дасть одеситам впевненість в тому, що допомога буде надана безкоштовно і своєчасно кожному, хто її потребує.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті