Грип заспокоївся,  кір не відступає

Щодня до Одеської  міської інфекційної лікарні з підозрою на кір надходять від  6 до 10 пацієнтів. За січень до стаціонару потрапив 181 хворий з таким діагнозом. З них 97 - це дорослі,  74 - діти. На сьогодні у двох спеціалізованих боксах лікарні перебувають 46 хворих на кір. 

- Ось вже третій рік всі українці живуть в тривожному очікуванні все нових і нових спалахів підступних хвороб, - каже Світлана Лаврюкова, головний лікар КУ «Міська клінічна інфекційна лікарня», - і  ситуація із захворюваністю на кір залишається досить напруженою. Щодня надходить від 5 до 10 пацієнтів з підозрою на кір. Тільки за минулі дві доби поступило 18 хворих, з них 12 - це дорослі. 

  Вікова структура  тих, хто захворів на цю підступну хворобу, змінилася у зв’язку з тим, що педіатри провели послідовну роботу, щепленням  охоплено велику кількість дітей. Тому серед наших пацієнтів, в основному, переважають  дорослі та молодь.  З грипом - ситуація прямо протилежна. Минулого року і зараз фіксуються поодинокі випадки цього захворювання. 

На щастя, цього року  кількість хворих на ГРВІ та грип відносно невелика, - продовжує Світлана Лаврюкова. 

 На жаль, не припиняються випадки  захворювання на вірусний гепатит А. Щодня до відділень клініки надходить не менше п’яти пацієнтів з підозрою на  цю хворобу

  - Зазвичай прийнято вважати , що кишкові інфекції активно спалахують виключно в літній період, але, виявляється, і взимку пацієнтів з таким тривожним діагнозом – чимало, - зауважує Світлана Лаврюкова. - Наразі до нашої клініки за добу надходить не менше трьох десятків пацієнтів з діагнозом гостра кишкова інфекція - це і гострий гастроентерит і харчові токсикоінфекції, ротавірусна інфекція, дизентерія, сальмонельоз.  Ця статистика говорить про те, що не всі одесити дотримуються елементарних гігієнічних  правил, забуваючи, що  кишкові інфекції спричиняються збудниками, патогенними або умовно-патогенними, які  потрапляють до організму людини тільки одним шляхом - через рот.  З їжею, з водою, через брудні руки, з предметами догляду за хворими.                 

На жаль, більшість одеситів мають слабке уявлення про вакцинацію:

Дорослій людині необхідно   проводити повторні щеплення від дифтерії і правця  кожні десять років. І це в обов’язковому порядку! - наполягає головний лікар. - Чому саме такий термін? Тому, що імунітет, вироблений за допомогою  щеплення, саме  по закінченню цього терміну згасає,  і знову виникає необхідність провести нове щеплення.

  Всі ці захворювання відносяться до керованих інфекцій. До їхнього числа входить і  дифтерія. Доведено на практиці - якщо відсоток щепленого населення складає менше 95,  слід очікувати на зростання захворюваності, а там недалеко і до епідемії. 

Так само важливо пам’ятати про необхідність щеплення проти правця. Його випадки   реєструються щорічно, хворіють і дорослі і діти. Неодноразово зафіксовано навіть  летальні випадки, - повідомила Світлана Лаврюкова. 

  Правець небезпечний тим, що його спори  десятиліттями перебувають у землі, і при будь-якій забрудненій  вуличній травмі  людина, що не пройшла щеплення, ризикує захворіти на правець.   Ця хвороба  протікає вкрай важко і теж може мати летальний  фінал.    Всім дорослим  людям, батькам, потрібно пам’ятати, що причина спалахів інфекційних захворювань зовсім не у відсутності вакцини у медичних запасниках, а в тому, що населення масово не дотримується термінів і правил проведення щеплень.

Выпуск: 

Схожі статті