Треба ще примудритися 8 Березня народитися

Оленка, коли почула про ціль моєї розмови, засміялася  щирим, дзвінким  сміхом та запитала: «Ви хочете писати про цих нещасних?..» 

Може ви подумали, що мова йде про жінок з нелегкою долею? Ні-і-і.

Це - про дівчат, які народилися в Міжнародний жіночий день. Відразу в голові: «Чому?»  Це ж так чудово, незвично, романтично, особливо… Тому вирішила поспілкуватися зі знайомими  дівчатами, в яких  Днюшка окреслена червоним  в календарі. Чи всі вважають, що їм не пощастило? Які плюси та мінуси народитися в свято?

« Я, звісно, жартую, що ми нещасні», - продовжує Олена Чербаджи. –  Але,  те, що це  чудово та романтично, вважають тільки ті, хто народився не в свято. А насправді… В свій день народження кожен хоче бути особливим і єдиним, до кого прикута увага. Але не в нашому випадку… В цей день всі жінки святкують.  Усі в центрі уваги та поздоровлень. І не подумайте, що я така жадібна (сміється). Але ж факт! Якщо захочеться відсвяткувати в ресторані, то будьте готові, що прайс на банкет завищений вдвічі, а то й втричі. Далі – квіти! 8 березня вони дуже дорогі. Але то таке. Не нам же їх купувати! Та й запланувати святкування дня народження складно, бо практично в кожного свої плани. 

- А які ж плюси, Оленко?

- Найбільший - це те, що цей день завжди вихідний. Не треба відпрошуватися, брати відпустку. Завжди можна відсвяткувати з сім’єю. До речі, в нашій сім’ї не лише в мене день народження у свято. Рідний брат народився 9 травня. Всі дуже дивуються, а ми звикли. 

Найцікавіше те, що,  спілкуючись з нашими винуватицями, дізнаюся - це не вперше, що є такі святкові двійники, а то й трійники в родині.

Ось і Ніна Злацька  розповіла:

- Я з дитинства гадала, що всі народжуються у свята. Навіть і гадки не мала, що для цього є ще й інші дні. По-перше, я сиділа за партою з хлопчиком, в якого теж день народження у свято. У нашій сім’ї 8 Березня було три іменинника – я, дідусь та рідна тітка. Тому для мене це сімейне свято. Ми  завжди накривали святковий стіл по черзі. Коли подорослішала, звісно, усвідомила, що у мене мінус одне свято. Та, як і у всіх святкових іменинників, і ресторан забронювати складно, і планувати святкування ризиковано. Плюси? Звичайно, вихідний.

 Третя героїня - моя сусідка Лариса Бон­даренко-Чолак.

- Я свій день народження люблю. Незважаючи на те, що і квіти дорогі, і ресторани дорогі, і загалом - це загальне жіноче свято. Завжди люблю святкувати та запрошувати гостей,- каже Лариса. 

(Авт: зізнаюся, що і я неодноразово була гостею у Лори. Вона відмінна господиня. Її фірмовим стравам позаздрить будь-який ресторан).

- Ще зі школи звикла до подвійної  уваги в цей день. Однокласники завжди яскраво вітали, виділяли з-поміж всіх. Ця традиція залишилася і досі.  Ніхто не забуває привітати. Телефон в цей день не замовкає. Здається, всі знають, що в мене День народження (сміється). Коли зустріла свого чоловіка Анатолія та дізналася, що в нього день народження 9 березня, відразу зрозуміла – мій! Тепер святкуємо два дні. Традиційно Толя дарує мені великий букет  жовтих троянд або жовтих тюльпанів. У нашій сім’ї - це вісник весни, радості, сонця.

Хоча всі дівчата сказали, що вони звичайні і нічого особливого в них немає, я можу з впевненістю сказати: «Ви неймовірні! Треба ще примудритися 8 Березня народитися! З Днем народження, мої любі!» 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті