Листи до редакції – найактуальніше

Сьогодні у нашій постійній рубриці публікуємо відповідь одразу на два актуальні питання, які надійшли з редакційною поштою. Відповідь на них підготували згідно із законодавством фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Чи мають право багатодітні матері і матері інвалідів з дитинства на отримання пенсії? 

Відповідно до ст..115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років, мають право на призначення дострокової пенсії за віком. При цьому до числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років

Чи можуть бути надані відомості з системи персоніфікованого обліку органами Пенсійного фонду третім особам?

 Ні, не можуть. Так, згідно частини 3 статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» надання органами Пенсійного фонду відомостей, що містяться в системі персоніфікованого обліку, іншим юридичним і фізичним особам, крім структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та перелічених у частині другій цієї статті, допускається виключно за рішенням суду та у випадках, передбачених законом.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті