«Українська Еллада» для цілого світу

До Дня Незалежності Греції (25 березня) в Генеральному консульстві цієї країни в Одесі за участі обласної громади греків ім. Г.Маразлі і громади греків Одеси відбулася  процедурі гасіння унікальним штемпелем «Перший день» поштових марок серії «Національні меншини в Україні. Греки». Акція відбулася в приміщенні Грецького фонду культури. Марки, які випущено Укрпоштою,  - це результат копіткої праці цілого колективу авторів. У їх створенні взяв участь художник Микола Кочубей, авторами сюжетів виступила науковець Маргарита Араджіоні та етнодокументаліст Олександр Рибалко.

- Для грецької громади такий подарунок є сим­во­лічним і цінним,- під­креслив голова Одеської обласної громади греків імені Г. Г. Ма­разлі Василь Симвуліді, - та й сама церемонія проходить в будівлі, в якій зароджувалося таємне товариство  «Філікі Етерія», яке дало поштовх визвольному руху Греції. Свого часу Фонд грецької культури організовував погашення марки і конверта, присвячених Григорію Маразлі. І ось  друга така  цікава подія у поштовому світі і громадському житті Одеси.

- Нова серія поштових марок відображає різні сторони життя грецького населення кількох регі­онів  України, їхні звичаї та культуру, - розповіла під час церемонії гасіння провідний науковий співробітник Інституту сходознавства імені А. Ю. Кримського Націо­нальної академії наук України Маргарита Араджіоні, науковий консультант проекту виготовлення марок. -  Греки - понтійці, представлені на марці своїм всесвітньо  відомим танком «Серра»,  який у часи  античності називався “періхос”. Ще одна   марка ілюструє давні ремесла  греків-фракійців, багато з яких  проживали  у селах поблизу Одеси. Марка, яка присвячена Великодньому обряду, представляє культуру маріупольських греків. У поштовій серії марок присутній і сюжет, присвячений архітектурі, який висвітлює візантійську традицію, а разом із нею усю середньовічну грецьку культуру. На марці зображено побудовану ще у 6-8 столітті церкву Іоанна Предтечі у Керчі. 

 - Процес гасіння марки глибоко символічний. З його допомогою підкреслюється важливість тієї чи іншої події. Крім того, це спосіб висловити особливе став­лення до  дат та подій, суспільних явищ. Серія «Національні меншини Укра­їни. Греки» - це симпатія і повага до греків, які в різні часи доклали чима­ло зусиль для розвитку нашо­го міста, котре стало і для них рідною домівкою,- підкрес­лив  директор одесь­кої дирек­ції «Укр­пошти» Сергій Дрозд.

- Марка вийде масовим тиражем, і її можна буде придбати в будь-якому відділенні Укрпошти разом зі спеціальним барвисто оформленим конвертом. Малюнок на ньому відбиває усі етапи історії греків, які називають Україну другою батьківщиною, - додав Сергій Дрозд.  Думаю, що марка залишиться в колекціях одеситів як добрий символ нашої мультинаціональності і взаємоповаги.  

- Заслуги греків перед Україною, Одесою не залишилися в минулому. Вони – активні учасники сучасного життя у багатьох регіонах України,- підкреслив представник Генерального консульства Греції в Одесі Спиридон Мокас.

- Грецька громада, яка проживає на території Оде­сь­кої області з давніх часів виділяється злагодженістю, вона соціально активна і відома своїми ініціативами в організації численних проектів, які з’єднують дружніми зв›язками Україну і Грецію,- продовжила цю думку заступник начальника Управління культури, націо­нальностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обл­держ­адміністрації Ярос­лава Різникова. 

-Туристичні проек­ти  пов’язані, як з історією Ел­­­лади, так і  грецької діас­пори на території  Оде­щини,  а   соціальні про­ек­ти - це, насамперед, шко­­­ли, що допомагають у вив­­ченні   грецької  з метою зберегти  мову історичної батьківщини і разом з тим активно включитися в україн­ський соціум. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті