Реаліст, який малює душею

Нещодавно в Одеському музеї західного та східного мистецтва відкрилась ювілейна виставка Народного художника України, професора, голови Одеської обласної організації Національної Спілки художників України Анатолія Горбенка. 

8 лютого 2019 року він відзначив свій 75-літній ювілей. Вітаючи цього гарного, підтягнутого, спортивної статури чоловіка, талановитого художника і організатора, оточеного широким колом друзів і колег по цеху, думала про те, як важливо знайти себе і своє призначення. Адже наше життя - це справжній мікс з різних подій та переживань. Тут важливе все - місце народження, сім’я, в якій народився, оточення, в якому зростав та формувався, визначальні зустрічі, почуття, мрії та бажання, проблеми, що гартують, радощі, що підносять душу…

І хоча народження в м. Кіровограді у сім’ї робітника аж ніяк не провіщало Анатолію його майбутню долю, однак мрія, талант, працьовитість, чудові вчителі у Одеському державному художньому училищі та художньо-графічному факультеті Одеського педагогічного інституту допомагали йому торувати власну творчу дорогу.

Він активно працює, експериментує, пристрасно і натхненно аналізує відтінки природи в різні пори року, удосконалює тонкощі колористики, що, зрештою, дозволяє сформувати індивідуально-неповторний реалістичний стиль, пройнятий великою любов’ю до навколишнього світу. Для Анатолія Горбенка природа - це вічний і постійний натурник, який позує і захоплює своєю мінливою красою. Природа надихає і зачаровує живописця.

Його перша персональна виставка робіт відбулася 1976 року в Іллічівську. Потім були персональні виставки на батьківщині в Кіровограді, а ще – в Києві, Одесі, Констанці, Генуї, Нью-Йорку, Йокогамі, Софії і Варні. Анатолій Олександрович був нагороджений Почесним дипломом Спілки художників Болгарії, отримав звання «Заслужений художник України», премію Тетяни Яблонської, став Почесним громадянином міста Чорноморська. 

Роботи майстра перебувають у приватних колекціях та залах Академії мистецтв, у виставкових залах України, Англії, Румунії, Німеччини, Фінляндії, Іспанії та багатьох інших країн.

Анатолій Горбенко активно працює з молоддю, щедро ділячись знаннями та вміннями зі студентам Архітектурно-художнього Інституту Одеської державної академії будівництва і архітектури, очолюючи журі низки конкурсів, зокрема й Міжнародного бієнале сучасних художників «Рожевий бульдозер».

Організаторський талант, здатність вирішувати різнопланові творчі завдання були високо оцінені колегами по цеху – він уже понад 10 років очолює Одеську обласну організацію Національної спілки художників України. Виступаючи на відкритті своєї ювілейної виставки, Анатолій Горбенко вкотре підкреслив, що вбачає свою місію в збереженні кращих традицій одеської школи, закладених відомими попередниками, які перетворили цю організацію на одну з найшанованіших у нашій країні. Серед пріоритетів — створення творчої, дружньої атмосфери, «адже справжня творчість — це як ковток чистої джерельної води».

Тож хочеться побажати художнику реалізації всіх його задумів і прагнень. Многая літа, маестро! Нових творчих злетів!

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті