Третій «Джура-Прикордонник» стане найбільшим

Всеукраїнський семінар-тренінг «Джура-Прикордонник» в місті Ізмаїл розпочався ще 2 квітня і тривав протягом трьох днів. Заходи були спрямовані на підготовку громадських активістів, які залучатимуться до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У ході семінару-тренінгу відбувались підготовка тренерів-вихователів та згуртування їх на засадах національних цінностей. Сама ж військово-патріотична гра має відбутися у третій декаді червня цього року на базі Ізмаїльського прикордонного загону та Навчального центру морської охорони. Вона може стати наймасштабнішою за всю історію її існування. Семінар був організований Міністерством молоді та спорту України спільно з адміністрацією Державної прикордонної служби України. Заходи розпочалися з екскурсії по Навчальному центру морської охорони, де гостям показали навчальну базу, та продовжились у Ізмаїльському палаці культури ім. Т.Г. Шевченка.

- Наш вишкіл – це не просто змагання, а й отримання знань про Державну прикордонну службу України, про Україну, - зазначив начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту Микола Ляхович. - Ми збираємо представників усіх районів та областей України і тим самим єднаємось. Гру «Джура-Прикордонник» планують зробити системою, такою, що працює впродовж року на основі взаємодії між школами та підрозділами охорони державного кордону.

- Коли ми спільно з Міністерством молоді та спорту України розпочали військово-патріотичну гру «Джура-Прикордонник», то переслідували три мети: перша – виховання дітей справжніми патріотами своєї країни, друга – дати певну профорієнтацію молоді, а третя – це навчити молодих людей захищати свою країну, - розповів начальник відділу національно-патріотичного виховання Держприкордонслужби полковник Юрій Шидлюх. - Протягом року офіцери цих будуть проводити з учнями заняття та тренінги. Наступного року плануємо провести Всеукраїнський етап цих ігор у місті Хмельницький, ще на більш високому організаційному рівні. За три дні учасники Всеукраїнського семінару-тренінгу відпрацювали детальну програму майбутнього вишколу, у якій враховані логістика, місця проведення змагань. Також були призначенні керівники усіх рівнів – старшини, сотники, чатові тощо.

Довідка «ОВ»

Перша всеукраїнська «Джу­ра-Прикордонник» відбулася 2017 року в Оршанці, Черкаської області на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби. Дру­га гра пройшла на базі Кіно­логічного навчального центру Держприкордонслужби у Львівській області (місто Великі Мости), у ній взяли участь близько 450 дітей.

«Джура-Прикордон­ник-2019» стане третьою і най­мас­ш­табнішою з усіх про­веде­них до цього ігор. Вона і відбудеться в містах Ізмаїл, Болград та у селі Приморське (Кілійського району). Усього очікується понад 500 учасників з прикордонних районів.

 

Выпуск: 

Схожі статті