ТЕМА ДНЯ: БУДЬМО ОБЕРЕЖНИМИ. Як захиститися від інформаційних загроз?

В Одесі за підтримки Європейського Союзу відбувся тренінг для журналістів під назвою «Кібербезпека особиста та редакційна: реальність загроз та практики захисту».  Його провели в рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн), спрямованого на підтримку та зміцнення довіри до засобів масової інформації в українських регіонах. Учасниками тренінгу стали представники ЗМІ, які з’їхалися з усіх куточків Одеської області. Вони два дні переймали досвід українських та естонських провідних журналістів, шукаючи відповіді на питання, як захистити себе у світі інформаційних загроз.

- Цей проект вдалося реалізувати в рамках співпраці між Європейським Союзом та Україною, у рамках якого проводиться спільна робота в галузі кібербезпеки, - пояснює радник з питань прав людини Відділу політики Представництва Європейського Союзу в Україні Танель Танг. – Проведення спеціалізованих тренінгів ми вирішили розпочати саме з Одеси. Це місто дуже важливе для нас, у рамках нашої роботи ми фокусуємося на східних та південних регіонах України, бо тут вплив ворожої пропаганди сильніший, ніж в інших областях. Важливо, щоб українські журналісти вміли орієнтуватися в потоці інформації та відчували нашу підтримку.

Під час тренінгу журналісти дізналися, як захищати себе та свої медіа вiд інтернет-атак, більше довідалися про найпоширеніші кіберзагрози, з якими можна зіштовхнутися у своїй роботі. Закордонні експерти охоче розповіли, як Естонія свого часу захищала свій інформаційний простір та протидіяла інформаційним загрозам.

– Над питаннями кібербезпеки Естонія почала працювати ще з 80-х років минулого сторіччя, - каже­ директор Естонського центру Східного партнерства Яан Рейнхольд. - Зараз в Європі ми вважаємося одними з лідерів в цьому напрямку. Ми зазнали багато кібератак у різних сферах, зокрема в 2007 році. Через них ми вчилися, розвивалися, набували досвіду, яким готові поділитися з нашими українськими колегами.

Тема інформаційної безпеки стала особливо актуальною напередодні президентських виборів. У соціальних мережах активізуються провладні та опозиційні боти, в геометричній прогресії зростає кількість фейкових новин. Злами сторінок кандидатів від партій, хакерські атаки на офіційні сайти вже давно стали недоброю традицією будь-яких передвиборчих кампаній. За таких умов журналістам необхідно бути пильнішими, детальніше перевіряти інформацію, що надходить до них із різних джерел. Власне, робити те, що належить за будь яких умов. Тільки – ще уважніше.

На знімку: Яан Рейнхольд виступає перед  журналістами Одеської області

Фото Олега Єлізарова

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті