ТЕМА ДНЯ: БУДЬМО ЗДОРОВІ? Новий крок медреформи

До медичної реформи, по суті, долучився кожен другий одессит. Тобто, половина мешканців Одеси вже уклала угоду з медичним спеціалістом, якому довіряє. Підписання декларацій з сімейними лікарями триває. Більше того, до гарантованого пакету послуг сімейного лікаря, терапевта і педіатра улітку додається безкоштовна діагностика. Обов’язковою залишається невідкладна медицина, навіть якщо пацієнт угоду з лікарем не укладав.

Уже влітку  до гаран­то­ваного пакету послуг сімей­ного лікаря, терапевта і пе­­ді­­атра додасться безкош­тов­на діагностика. Витрати оплатить Національ­на служба здоров'я.

 У  сімейного лікаря пацієнт гарантовано отримає понад п'ятдесят медичних послуг, не заплативши за це ані копійки.  

-У пацієнтів з’являється широкий діапазон  безкоштовних медичних послуг, - зазначила Олена Колоденко, директор центру первинної медико-санітарної допомоги № 3.

-   За направленням сімейного  лікаря консультація  вузьких фахівців надаватиметься безкоштовно навіть у приватних установах,  які уклали договір з державною службою здоров’я України.

 За додатковими аналізами до вузького спеціаліста, як і раніше, направлятиме сі­мейний лікар. 

 Наразі кожен другий одесит вже уклав угоду з фа­хівцем, якому довіряє і  підписання декларацій з сімей­ними лікарями триває. 

- Отже, кредит довіри лікарю, якого обрано, це необхідна умова для отримання гарантованого мінімуму медичної допомоги, - підкреслила Олена Колоденко.

 -Ті, хто підписав договір з сімейним лікарем, за­безпечили собі низку без­коштовних аналізів, заз­начила  Олена Колоденко. А саме - загальні аналізи крові,  сечі,  тести на ВІЛ, гепатити,  огляд сімейного лікаря,  ведення медичної документації,  видача лікарняних листів,  довідок, це можливість брати участь у програмі «Доступні ліки» і отримання рецептів на безкоштовні препарати.

 Проведення планових консультацій лікаря без підписання декларації наразі припинено. 

Ті з пацієнтів, хто не  встиг підписати декларацію, мо­жуть звернутися до будь-якого медичного центру пер­винної медико-санітарної допомоги і виправити си­туацію.

 Невідкладна допомога будь-якому пацієнтові, навіть у випадку, якщо він не підписав декларацію, надаватиметься обов’язково.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті