Щасливе місто талановитих дітей

В центрі українського Придунав'я пройшло загальноміське свято «Ізмаїл – місто мого дитинства», приурочене до Міжнародного дня захисту дітей. У Шкільному сквері біля пам'ятника першому градоначальнику Ізмаїла Сергію Тучкову вранці цього дня було весело і яскраво – діти і викладачі Ізмаїльського Палацу дітей та юнацтва прикрасили різнокольоровими повітряними кулями площу і провели святкову програму.

Привітав юних ізмаїльчан міський голова Андрій Абрамченко, який побажав світлого майбутнього, більше посмішок і щасливих і радісних днів!

- Для нас, дорослих, головне - ваші посмішки, ваш завзятий сміх, - запевнив Андрій В'ячеславович. - Для вас головне - провести літо весело і відпочити. Ми дуже любимо і турбуємося про вас, хочемо, щоб ваше дитинство було веселим, мирним і благополучним!

Продовжилося свято виступами юних артистів міста і традиційним велопарадом. Крім того, в сквері проводилися веселі ігри, конкурси та квести, в яких із задоволенням брали участь всі дітлахи.

Почесним гостем дитячого свята став голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський.

Відмінним завершенням заходу в Шкільному сквері став запуск в небо білих голубів, а ще діти отримали в подарунок від міського голови морозиво.

В Ізмаїлі заходів, приурочених до Міжнародного дня захисту дітей, не перелічити! Це свято люблять і дорослі, і діти.

Усьоме Ізмаїльська картинна галерея провела фестиваль дитячої творчості «Дунай - ріка друж­би» - проект Обласного центру есте­тичного виховання. Центр заходу - однойменна регіональна виставка дитячої творчості, а на додачу до неї - багата концертна програма, пленер юних художників, боді-арт і численні майстер-класи.

Цьогоріч у виставці взяли участь 350 дітей та 560 робіт - в номі­націях «живопис», «малюнок» і «декоративно-прикладне мис­тецтво» в трьох вікових категоріях. Географія учасників широка - Україна (Ізмаїл, Арциз, Болград, Білгород-Дністровський, Кілія, Роздільна, Рені, Тарутине, Татар­бунари), Болгарія (Софія), Велико­британія (Лондон). Як відзначили відвідувачі виставки, в роботах дітей - світ, відбитий в їхніх очах, - дивовижний, цікавий, складний, дуже щирий.

Відкриття виставки допов­нили виступи народного хореогра­фічного колективу Палацу дітей та юнацтва «Веселка», народного хореографічного колективу «Ритм», зразкового театру міні­атюр «Чародії», вокалістки Олени Онищенко, піаністки Алли Неклюдової та інших. А старшокласники Ізмаїльської дитячої художньої школи на вулиці тренувалися в боді-арті - перехожі займали чергу, щоб прикрасити лице або руки малюнками.

Крім того, в рамках Дня захисту дітей проходило колективне напи­сан­ня картини-символу фести­валю «Дунай - ріка дружби» і картин із загальною назвою «Літо моєї мрії» під керівництвом наукового співробітника Обласного центру естетичного вихо­ван­ня Олени Хоменко.

Перше червня - це традиційний день зустрічі підопічних Дитячого фонду Ізмаїла.

- Багато років Дитячий фонд допомагає знедоленим дітям завдяки підтримці меценатів, - розповіла беззмінний керівник фонду Євдокія Маслєннікова. - Нам допомагають багато. Перш за все, Ізмаїльська міська рада, її виконком і міський голова Андрій Абрамченко, підприємці Олександр Іванов, Роман Білецький, Бавицький, директор Центрального ринку Володимир Мігель, Анатолій і Ольга Фуфаєви, Українське Дунайське пароплавство. Вже кілька років допомагають брати Урбанські - народний депутат Олександр Ігорович і голова Оде­сь­кої обласної ради Анатолій Ігоро­вич, а також їх благодійний фонд. Хочу подякувати директорці Палацу культури Наталії Бойко - за те, що багато років на всі свята ми зби­раємося тут, в цьому залі, щоб подивитися концерт або виставу. Хочу подякувати всім за тепло і турботу про наших дітей!

У Палаці культури імені Тараса Шевченка підопічним Дитячого фонду хореографічний колектив «SheriDance» під керівництвом хореографа-постановника Ірини Угрюмової подарував казку-мюзикл за мотивами твору Льюїса Кер­рол­ла «Аліса в країні чудес».

Благодійний фонд Урбанського «Придунав'я» привітав майже 300 діточок Дитячого фонду Ізмаїла, надавши солодкі подарунки.

Свято триває - майже весь червень в Ізмаїлі проходять спортивні та культурно-масові заходи.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті