Листи до редакції – найактуальніше

Ось з яким питанням до «Одеських вістей» звернулась наша читачка: «Маю 30 років роботи медичною сестрою в районній лікарні та 5 років роботи в приватному медичному центрі «Медікап», де працюю і в цей час. В наступному місяці досягаю пенсійного віку. Чи буду мати я право на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 10 місячних пенсій?» Відповідь на це запитання підготували спеціалісти Управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного України в Одеській області. 

Згідно із пунктом 7-1 Прикінцевих положень Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 23.11.2011 № 1191,  особам, які на час досягнення пенсійного віку працюють в закладах та установах державної або комунальної форми власності  на посадах, робота на яких дає право на призначення  пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е”-”ж” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, і мають страховий стаж роботи на таких посадах  чоловіки  -    35 років, а жінки - 30 років і раніше не одержували будь-якого виду пенсії, під час  призначення пенсії за віком виплачується  грошова допомога  в розмірі 10 місячних пенсій, розрахованих на день її призначення.

До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах комунальної  та державної форми власності, що передбачені Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі - Перелік № 909).

Розділом 2 Переліку № 909 передбачена робота на  посадах середнього медичного персоналу в лікувально-профілактичних закладах, до яких належать медичні центри різного профілю.

Але, зважаючи на те, що Медичний центр «Медікап» має приватну форму власності,  час роботи  в цьому закладі не враховується до стажу роботи, що дає право на виплату грошової допомоги. 

Крім цього слід зазначити, що у випадку, якщо на час досягнення пенсійного віку особа працює в закладі охорони здоров’я, що має приватну форму власності (не комунальну чи державну) це позбавляє  її права на виплату грошової допомоги незважаючи на наявність необхідного стажу роботи  за спеціальністю в державному або комунальному  закладі.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті