Вогнеборчі уроки у зазначені строки

Вогняні трагедії, котрі забирають дитячі життя, на жаль, періодично повторюються. Багатьом пам’ятна трагічна подія в  ніч на 16 вересня 2017 року, коли у дитячому таборі «Вікторія» в Одесі згоріла двоповерхова дерев’яна будівля. Внаслідок пожежі загинуло троє дітей. Ця трагедія  сколихнула всю Україну. І одне із головних питань: як убезпечитись, що треба зробити, аби уникнути таких жахіть у майбутньому?

Якщо говорити коротко, то відповідь така: займатись профілактичною роботою. Вона має багато складових, в тому числі - протипожежні навчання. Саме цим постійно займаються вогнеборці-залізничники.

Нещодавно в оздоровчому таборі ім. Люби Шевцової працівники Одеського загону воєнізованої охорони вміло погасили «пожежу» та навчили вожатих і вихователів користуватися вогнегасниками.  

Загалом протипожежній безпеці в дитячому таборі надають належну увагу. Всі  корпуси оздоровчого закладу обладнані протипожежною сигналізацією та пожежними кранами. Окрім того, тут  вже четвертий рік цілодобово на чергуванні пересувний пожежний пост.  Двічі на день черговий фахівець-вогнеборець обходить корпуси, перевіряючи дотримання протипожежного режиму. Окрім того, на початку кожного нового заїзду-зміни  фахівці  Одеського загону воєнізованої охорони регіональної філії «Одеська залізниця» проводять з вожатими навчання: теоретичні уроки та практичні дії із умовного приборкання вогню та евакуації дітей. 

Зовсім недавно у ході такого навчального комплексу заступник начальника Одеського загону Віталій Кавтя та старший інструктор з протипожежної профілактики Віталій Вініченко розповіли вожатим і вихователям про особливості розповсюдження полум’я, поінформували про варіанти евакуації дітей із зони загорання, про застосування вуглекислотних та порошкових  вогнегасників... Віталій Кавтя застеріг від паніки, яка нерідко паралізує дії, наголосив на великій відповідальності вихователів та вожатих, які повинні чітко пам’ятати скільки  дітей в загоні,  і евакуюючи  їх в безпечне місце, слід заглянути під ліжка та в шафи, де  іноді ховаються малюки. Дав чимало цінних порад. Наприклад, таку: оскільки вогонь «любить» протяги, потрібно закрити вікна, двері, а виводячи дітей на подвір’я, варто змочити водою простирадло чи рушник та захистити ними обличчя. Як відомо,  вогонь та продукти горіння піднімаються вгору, тож безпечніше вийти із задимленої зони низом, пригинаючись або повзком. Якщо густий дим сконцентрований в коридорі, слід закрити двері та вивести  дітей через вікно, якщо це  перший поверх.  Або ж вийти на балкон, зачинити за собою балконні двері та кликати на допомогу.

Не оминули фахівці пожежної безпеки і причин, що можуть спровокувати пожежу:  наприклад, паління, залишання ввімкненими без нагляду телевізорів,  прасок та інших електроприладів, в тому числі - зарядок мобільних телефонів.  

Учасникам семінару розповіли про  первинні засоби гасіння пожежі. Приміром, найпростішим методом «збиття» полум’я, що тільки-но розгорається, може слугувати мокре рядно. Проте необхідно пам’ятати про знеструмлення приміщення. Звісно, більш ефективним засобом є вогнегасники. Розповідаючи про призначення обох типів вогнегасників, Віталій Кавтя зазначив, що  вуглекислотний добре справляється з гасінням електрообладнання, проводки, комп’ютерів, телевізорів та іншої техніки, а порошковий -  більш універсальний. Він гасить все, в тому числі легкозаймисті горючі рідини (бензин), тверді горючі матеріали та електрообладнання.  Локалізувати полум’я з допомогою вогнегасників потрібно на безпечній відстані не ближче 1-2 мерів. Час роботи вуглекислотних в залежності від об’єму 8-15 секунд, а порошкових – 20-40 сек. Обидва ефективні на початку пожежі та здатні погасити вогонь розміром до двох квадратних метрів.

Учасники семінару випробувати обидва типи вогнегасників під час  умовної пожежі. За словами вогнеборців, всі добре впорались із завданням.

Під час цих навчань було також продемонстровано роботу  внутрішніх пожежних кранів. А на завершення своє вміння  показала  команда  пожежного автомобіля. 

За словами учасників, вони отримали  чимало корисної інформації. Особливо багато питань задавали інструктор з плавання Анастасія Лавренюк  та вожата Каріна Давидова. Не лише в таборі, а навіть у повсякденному житті, наприклад у торгових центрах, Каріна звертає увагу на дотримання правил протипожежної безпеки і в разі порушень вимагає від господарів торгових центрів  відкривати аварійні пожежні виходи. Каже, що її цьому навчили пожежі, що трапилися через недбалість відповідальних осіб  в санаторії «Вікторія» і торгових центрах в Росії та забрали молоді життя. Влаштувавшись в табір, дівчина в першу чергу перевірила, чи відкриті аварійні виходи…

Наталія Кумайгородська

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті