Відпочити можна й біля річки

ПОДАРУЙМО ДІТЯМ ЛІТО

З районного бюджету виділено 200 тис. грн. на безплатне оздоровлення дітей пільгових категорій.

Начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Анатолій Крячик розповів, що цих коштів вистачить на 36 путівок у дитячий табір відпочинку «Червоні вітрила», що у Затоці. Отримають путівку за бюджетні кошти сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, переселенців, діти з інвалідністю, з малозабезпечених та багатодітних сімей, діти, які перебувають на диспансерному обліку, а також обдарована молодь.  Додатково доведеться відшукати ще 25 тис. грн.,  щоб забезпечити підвезення дітей на берег моря і додому. 

Більшість жителів району влаштовують сімейний відпочинок на берегах річки Кодими, де є пляжі. Насамперед, у селі Арчепитівка, на березі так званого водосховища Заплазького цукрового заводу ще з радянських часів люди засмагають та купаються у кодимських  водах. На жаль, популярний у народі пляж неквапно перетворюється на «дикий», бо зі зручностей тут є лише торгівельний ларьок. Більш комфортний відпочинок можна надибати неподалік, на туристичній базі «Садиба на Кодимі», де є лежаки, парасольки, бесідки на воді, катамарани, байдарка і прекрасний басейн. Вартість вхідного квитка 150 грн. За ці невеликі кошти можна з ранку до вечора ніжитися з дітьми у басейні або купатися у Кодимі. Для більш тривалого відпочинку власник турбази пропонує дерев’яні будинки. Тож у спекотну пору тут завжди  людно. 

Стосовно дитячих баз відпочинку, то їх фактично й не було ніколи. У радянські часи на берегах Кодими здебільшого зводилися курені з очерету для старшокласників, які допомагали колгоспникам обробляти просапні культури. Впродовж кількох тижнів такої трудової повинності педагоги забезпечували школярам нехитре дозвілля з піснями біля багаття. 

Районна влада переймається перспективним і необхідним питанням будівництва дитячих баз відпочинку, адже Любашівщина володіє прекрасним природнім потенціалом, та щоб його використати, у бюджеті немає коштів. Можливо, об’єднані територіальні громади зуміють забезпечити підростаюче покоління комфортним відпочинком. Варто відзначити, що за кошти обласного бюджету в сумі 1,5 млн. грн. на території лікарні села Ясенове Друге буде облаштовано санаторій для лікування дітей з серцево-судинними захворюваннями. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті