Укрпошта може припинити доставку пенсій

«Укрпошта» з 1 січня 2020 року не буде доставляти пенсії за поточним збитковим тарифом.  Глава компанії Ігор Смілянський заявив: щоб цього не сталося, уряд повинен схвалити новий тариф або ж винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер.

З відповідним відкритим листом глава «Укр­пошти» звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, віце-прем’єра Павла Розенка, міністра соцполітики Андрія Реви та голові Пенсійного фонду Євгена Капінуса.

Смілянський назвав 2 шляхи розв’язання проблеми: схвалити новий тариф на доставку пенсій, який ще в листопаді 2017 року був затверджений Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України «та з того часу торпедується Міністерством соціальної політики», або винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, і нехай ринок сам відрегулює,  скільки коштує ця послуга.

 - Доставка пенсій, як і доставка газет, не входить до переліку обов’язкових поштових послуг, і вони можуть надаватися Національним оператором поштового зв’язку на ринкових умовах, визначених на відкритому тендері, а не по  тарифу за постановою, - зазначив керівник Укрпошти. - Листоноші тому і не отримували в попередні періоди гідну заробітну плату, бо їхня праця з доставки пенсій не цінувалася і не оплачувалася державою.

За словами Смілянського, пенсійний тариф залишається незмінним з 2004 року, не дивлячись на зростання мінімальної зарплати, вартості пального.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті