Ризиків вистачає, але хліб треба ростити

НЕРЕКОРДНИЙ ВРОЖАЙ

У непростих економічних умовах доводиться працювати сільським трудівникам. Часто у посівну або жнива чомусь раптово дорожчають пально-мастильні матеріали, запчастини, міндобрива, а в розпал догляду за рослинами — гербіциди, засоби захисту посівів від хвороб і шкідників. Восени ж вирощене збіжжя падає у ціні. Ще й рейдери через недосконалість законодавства  можуть безкарно привласнити результати чужої праці й навіть саме аграрне підприємство. Та попри усілякі негаразди та перипетії, селяни, завдяки своїй наполегливості та працьовитості, домагаються непоганих врожаїв. 

Й цьогоріч земля щедро віддячила хліборобам району, які мають один з кращих намолотів в області. Голова райдержадміністрації Ганна Карпова повідомила, що нинішня жнивна кампанія пройшла в оптимальні строки. Ранні зернові та зернобобові культури зібрані на площі  23440 га, у засіки засипано майже 90 тис. тонни збіжжя при середній врожайності 38 ц/га. 

Лідерами нинішніх жнив стали аграрії ПП «Агро-ДІС», які отримали врожай озимої пшениці на круг 51,4 ц/га. Недалеко відстали і комбайнери ТОВ «Хлібороб», намолотивши пшениці  по 48 ц/га, озимого ячменю — по 48,8 ц/га.

Аналізуючи прорив у агровиробництві, керівники господарств зазначили, що за підтримки держави, зокрема, кредитування, їм вдалось придбати нову сільськогосподарську техніку, що дозволяє зібрати вирощене в оптимальний строк і без втрат. Але таку можливість мають лише великі сільгосппідприємства.  На жаль, дрібні фермери не можуть собі дозволити придбати сучасну техніку, тому користуються залученими комбайнами старих зразків. Відтак врожай мають нижчий. 

Щоб виправити ситуацію, керівництво райдержадміністрації надає інформаційні послуги сільгосппідприємствам щодо придбання техніки, насіння, мінеральних добрив, паливно-мастильних матеріалів, запасних частин за вигідними цінами та на вигідних умовах.

Нині ж селяни активно готують лани, запланувавши під посіви озимини понад 28 тисяч га орних площ.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті