Обирають не лише вітчизняні

Сьогодні на ринку освітніх послуг представлені сотні вишів, що лише ускладнює процес вибору, який і так є досить непростим як для абітурієнтів, так і для їх батьків. Щоправда, цьогорічні випускники уже визначились з місцем здобуття омріяної професії. Це Одеса, Умань, Київ тощо. Здебільшого молодь хоче стати філологами, правниками, менеджерами, медиками та педагогами.

З 25 випускників Опорного закладу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» смт Любашівка не вступило до вишів лише четверо. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань близько 50 відсотків випускників отримали високі бали. Директор НВК Веніамін Коломійченко розповів, що багато його вихованців обрали медичні виші Одеси та Уманський агарний і педагогічний університети. Два шкільні педагоги вступили на магістратуру до Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, щоб підвищити  свій фаховий рівень. Випускниця Кароліна Чиж стала студенткою Одеського національного політехнічного університету. Їй  не вистачило лише два бали, щоб потрапити на бюджет. Мріє стати менеджером і працювати в Одесі. Каже, що дуже любить точні науки. Вартість контрактного навчання з гуртожитком обійдеться батькам студентки в понад 30 тис. грн., але Кароліна каже, що навчатиметься добре, щоб перейти на бюджетну основу. 

Минулорічна випускниця Бобрицької Другої ЗОШ І-ІІІ ступенів Владислава Орлинська — єдина золота медалістка району — вже успішно закінчила перший курс Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Ділячись враженнями про студентське життя, майбутній медик розповіла, що навчатися їй дуже подобається.

Також чимало юнаків та дівчат з Любашівки навчаються у закордонних вишах,  найбільше — у Польщі. 

На знімку: Владислава Орлинська удостоєна грамоти ОДА за високі знання 

Фото автора  

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті