З Одеси – до перлин Любашівщини

Золотий час внутрішнього туризму в Україні поки що не настав, але дуже багато українців зацікавилися своєю батьківщиною, своєю історією, культурою, своїм корінням. Одещина нарівні з Львівщиною, Івано-Франківщиною, Закарпаттям, Кам’янець-Подільським  входить до переліку загальновизнаних туристичних лідерів.

На думку президента Одеської асоціації туроператорів та агентств  Олександра Грабовського,  за останні п’ять років вітчизняний туризм значно просунувся вперед і кількісно, і якісно. Більшість українських музеїв і заповідників демонструють позитивну динаміку зростання туристичних потоків. Усі шукають нові, сучасні, форми промоції та взаємодії зі споживачем турпослуг. Туристичні продукти стають різноманітнішими і сегментуються за різновидами туризму: відпочинковий, оздоровчий, пізнавальний, гастрономічний та ін. 

- Якщо йдеться саме про Одесу, то, насамперед, згадаємо про музеї та театри. Останніми роками  в нас відчувається певний культурний Ренесанс. Вибаглива публіка з усієї України, і не лише з України, відвідує  музичні й театральні фестивалі, поспішає на цікаві театральні прем’єри  до Українського музично-драматичного театру, театру Музичної комедії ім. Водяного, театру «На Чайній» і, звісно ж, до нашої перлини - Театру опери та балету. Не обминають туристи й одеські музеї, насамперед археологічний, художній, західного та східного мистецтва, - зазначив О. Грабовський. - Одеська кухня - одна з найвагоміших причин провести в Одесі хоча б кілька днів. Туристичні програми з етногастрономічними сетами, де страви одеської та регіональної кухонь супроводжуються якісним натуральним вином місцевих виробників, вже стали невід’ємною фірмовою складовою одеського туристичного продукту.  

Також фахівець туристичної галузі радить звернути увагу на регіони Одещини, що останнім часом докладають найбільших зусиль для розвитку туризму. Привабливим та перспективним є поєднання багатонаціональної культурної етніки Одеського регіону і багатонаціональної регіональної кухні. Тури цієї тематики до Шабо, Болграда, Ізмаїла, Вилкового, Кодими, Міжлимання, садиб Любашівщини збирають справжніх гурманів. 

Адже не обов’язково мати львівську архітектуру чи одеське море, щоб привернути увагу туристів: один плавучий фонтан чи гастрономічний фестиваль можуть зробити ім’я цілому краю. 

З цього приводу варто додати, що 13 вересня туроператори з Одеси на запрошення голови райради Сергія Паровика за всебічної  підтримки депутата Одеської обласної ради Анатолія Артеменка ознайомляться з перспективним маршрутом «Туристичні перлини Любашівщини», який включає сакральні архітектурні споруди,  культурно-мистецькі центри, зони відпочинку та оздоровлення «Садиба на Кодимі» і садиба «Медові роси» у с. Ясенове Перше.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті