Відблиски життя

В Одеському художньому музеї (вул. Софіївська, 5) відкрилася виставка художньої фотографії – чергового творчого звіту Одеської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. Виставка чергова, але все-таки не звичайна – перша після присвоєння спілці статусу “Національна”.

Відбір робіт провадився ретельно – з метою представити якомога краще і жанрове розмаїття, і техніку виконання. На думку самих організаторів виставки, “є помітний зрослий інтерес до монохромної фотографії, експерименту, пошуків нових виразних засобів”. Все так і є! При цьому, ані експерименти, ані нові виразні засоби не стають самоціллю, - все підкоряється сюжетові, який, в свою чергу, відображає внутрішній світ автора і його ставлення до світу навколишнього.

Представлені на виставці портрети, у більшості своїй, не парадно-ошатні – їх герої живі та натуральні (М. Циплаков “Роздуми”, І. Цвигуненко “Шоста порція”, О. Славін “Посмішки”, В. Опольська “Ксенія – 3”, Г. Ісаєв “Донька Ільфа і Петрова”). У жанрових сценах присутня “філософія побуту” – або буття...(І. Цвигуненко “Помічники бабусі”, О. Славін “Кожний про своє”, Н. Вітюк “Юність”, О. Куцький “Молодь вибирає”...). Краєвиди, натюрморти, репортажі, фантазії...

На вернісажі, в якому взяв участь голова обласної ради С. Р. Гриневецький, було порушено питання про салон. Так, місту необхідний постійно діючий фотосалон, де були би представлені роботи сучасних авторів. Як необхідний нам і справжній музей фотографії, який нині створюється (очолює його голова правління Одеської обласної організації НСФХУ В. Богомоленко). Там було би що показати.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті